Co bude s německou vládou? Jednání mezi Merkelovou a Seehoferem trvá přes tři hodiny

Berlín – Už víc než tři hodiny již jedná vedení německých sesterských vládních stran Křesťanskodemokratická unie (CDU) a Křesťanskosociální unie (CSU) o řešení migračního sporu mezi kancléřkou Angelou Merkelovou a ministrem vnitra Horstem Seehoferem. 

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Angela Merkelová, německá kancléřka

Cílem schůzky je udržet vládní koalici i historickou spolupráci kancléřčiny CDU s bavorskou CSU, v jejímž čele stojí Seehofer. Ten v rámci řešení krize nabídl svou rezignaci.

Po jednání špiček CDU a CSU je plánováno setkání Merkelové, Seehofera a šéfky koaličních sociálních demokratů SPD Andreji Nahlesové. Ta dnes po jednání předsednictva SPD prohlásila, že není možné automaticky počítat s tím, že sociální demokraté případný kompromis mezi CDU a CSU v azylovém sporu podpoří. Uvedla také, že SPD trvá na dodržení koaliční smlouvy a že se Seehoferovým migračním plánem nezabývá.

Ústředním bodem sporu je Seehoferův požadavek odmítnout již na německých hranicích ty migranty, kteří už byli registrováni v jiné zemi Evropské unie, ve Švýcarsku nebo Norsku. Merkelová je proti, neboť se obává dominového efektu na evropských hranicích, nejdříve proto požaduje bilaterální dohody s jednotlivými unijními zeměmi.

Celý problém je spíše politickou otázkou, neboť německá spolková vláda považuje možnost odmítání žadatelů o azyl na hranicích za přípustné opatření.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama