Komplikace pro turisty v Chorvatsku? V okolí Dubrovníku byl vyhlášen zákaz koupání

Dubrovník (Chorvatsko) – Chorvatsko patří k nejoblíbenějším destilacím českých turistů. V roce 2017 tam vyrazilo na delší cestu 850 000 lidí. Jedním z hojně navštěvovaných míst je také Dubrovník, kterému se přezdívá „Perla Jadranu“. Právě toto město se ale potýká s obřím problémem.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Dubrovník

Dubrovník patří k nejvýznamnějším turistickým centrům Jaderského moře. Pyšní se jedinečnou okolní subtropickou vegetací a umělecky a historicky unikátními stavbami. V těchto dnech si odsud ale turisté neodnesou právě příjemné zážitky. Tamní úřady totiž musely vydat zákaz koupání v moři v okolí města. Vodu totiž kontaminovaly fekálie.

Zdroj znečištění zatím není znám. Problémy se týkají zálivu Pile v oblasti Dubrovnik-Neretva. Laboratorní analýza podle serveru The Dubrovnik Times ve čtvrtek odhalila fekální kontaminaci.

„Laboratorní analýza prokázala fekální znečištění. Vzhledem k tomu, že se moře nemá neuspokojivou kvalitu kvůli znečištění od neznámého zdroje, informovali jsme příslušné kontrolní služby, hygienickou kontrolu a inspekci životního prostředí. Úřad veřejného zdraví Dubrovník-Neretva doporučuje zákaz pobytu v moři, koupání a rekreaci," uvedli hygienici.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama