Francie přijme přes 130 uprchlíků ze dvou humanitárních lodí

Paříž - Francie dnes oznámila, že přijme přes 130 uprchlíků z humanitárních lodí LifeLine a Aquarius, které přepravily stovky migrantů z Afriky do Evropy.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto

"Půjde o lidi, na které se vztahuje právo na azyl," řekl dnes agentuře AFP generální ředitel francouzského úřadu pro ochranu uprchlíků a osob bez státní příslušnosti (Ofpra) Pascal Brice. Týká se to "asi 80" uprchlíků z lodě Aquarius a 52 z plavidla Lifeline.

Aquarius provozovaný francouzskou humanitární organizací převezl v červnu přes Středozemní moře do Evropy přes 600 lidí. Loď doplula do Španělska poté, co ji Itálie odmítla otevřít své přístavy. Francie z migrantů přijala 135 a u zhruba 80 zjistila, že mají podle všeho právo na azyl.

Loď Lifeline provozovanou německou humanitární organizací přijala v červnu Malta. Ofpra v tomto případě vyhodnotila, že azyl může Francie poskytnout více než 50 lidem.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama