Zvrat v případu Michaela Schumachera? S jezdcem se něco děje

Berlín/Hamburg/Texas - Čtyři a půl roku uplynulo od doby, kdy po tragické nehodě na lyžích málem zemřel bývalý pilot Formule 1 Michael Schumacher. Zprávy o jeho zdravotním stavu ale stále zůstávají zahalené tajemstvím a svět se tak dozvídá jen střípky toho, jak na tom legendární jezdec je.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Michael Schumacher
doporučujeme

Co se děje s legendárním jezdcem ví jen několik lidí na světě. Do domu poblíž Ženevského jezera ve Švýcarsku, kde údajně dostává nepřetržitou péči od týmu specialistů, jeho rodina prakticky nikoho nepouští a zarytě mlčí.

Posledním člověkem, který se s ním podle dostupných informací setkal, byl jeho přítel Luca Badoer, který pro portál DiariodelWeb přiznal, že patří do velmi úzkého okruhu lidí, kteří se se Schumacherem setkávají i necelých pět let po nehodě. "Ano, pravidelně ho od jeho nehody navštěvuji,“ svěřil se Badoer.

Bezpochyby tedy ví o tom, co se v domě poblíž Ženevského jezera ve Švýcarsku děje. Ani on ale nic neprozradí. Uvedl pouze, že si rodina přeje držet všechny informace v tajnosti. "Já budu její přání respektovat, je to pro Michaelovo dobro,“ dodal.

Sama rodina ale není moc sdílná. Naposledy vydala prohlášení před několika měsíci. "Můžu říci, že rodina opravdu oceňuje empatii fanoušků. Lidé ale skutečně musí pochopit, že jeho zdravotní situaci není možné sdílet s veřejností,“ uvedla v nicneříkajícím prohlášení jménem rodiny na veřejnost manažerka.

Lidé ale volají po tom, aby jim byly poskytnuty alespoň nějaké informace, a jsou po nich natolik lační, že si je média začala vymýšlet. To se ale vymstilo například německému magazínu Bunte.

Ten v roce 2015, dva roky po nehodě jezdce, napsal, že závodník Formule 1 bude opět chodit. Za článek ale rodina vydavatelství magazínu zažalovala a v obhajobě uvedla, že závodník stále není schopen chodit, a nebyl způsob, jak by v době vydání mohl magazín vědět, co bude se Schumacherem v budoucnu. 

Rodina původně požadovala náhradu škody ve výši 100 000 eur, soud ale rozhodl, že ačkoliv informace v článku nemusejí být pravdivé, článek byl zdrojován a informace byly prověřovány. Soud proto udělil vydavateli pokutu "pouze" ve výši 50 tisíc eur, tedy zhruba jeden a čtvrt milionu korun.

Vyjma mediálního hlediska je tento rok starý případ zajímavý v tom, že jde o jedno z prvních konkrétních oznámení, které rodina od nehody učinila. A na dlouhou dobu poslední. 

Podle irské verze serveru Mirror se ale obnos vyhraný u soudu rodině zřejmě hodí. Server spočítal, že jeho léčba vyšla za poslední čtyři roky na více než 20 milionů liber, v přepočtu asi půl miliardy korun.

Podle serveru se o Schumachera stará patnáctičlenný tým lékařů a léčba vyjde na více než sto tisíc liber týdně. Nakolik je úspěšná si nikdo netroufá odhadovat, poslední zprávy ale naznačují, že zřejmě ano.

Koncem loňského roku totiž německý magazín Bravo uvedl, že Schumacherův stav se zlepšil a rodina se ho chystá převézt do Ameriky, kde Schumacher vlastní dobytčí farmu v Dallasu v Texasu.

Nedaleko ranče totiž působí lékař Mark Meeks, specialista na léčbu mozku, který už dříve prohlásil, že má k dispozici léčebné metody, které v Evropě nejsou v žádném případě dostupné. Jestli ale Schumachera přijal či nikoliv už nepotvrdil ani nevyvrátil.

Cestu do USA ale nepřímo potvrdil prezident FIA Jean Todt, který o ni několik měsíců po tomto oznámení hovořil tak, jako by měla každým dnem nastat. Jestli legendární jezdec skutečně odletěl nebo ne zůstává záhadou, stejně jako jeho skutečný zdravotní stav.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirem v Německu se nakazilo už 180.000 lidí

29.05.2020 08:42 V Německu se od počátku epidemie nákaza koronavirem potvrdila již u více než 180.000 lidí. Vyplývá…

Španělsko hlásí už druhý den jen jedno úmrtí s covidem-19

28.05.2020 20:17 Španělské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo už druhý den v řadě pouze jedno úmrtí pacienta s…

Francie se chystá od 2. června na rozsáhlé uvolnění restrikcí

28.05.2020 19:13 Ve Francii začne 2. června další rozsáhlá fáze uvolňování ochranných opatření zavedených kvůli…

V Itálii zemřelo za den 70 lidí s koronavirem, nejméně od neděle

28.05.2020 19:10 Počet úmrtí pacientů s koronavirem se v Itálii za poslední den zvýšil o 70 na 33.142. Jde o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy