Kvůli novičoku musel na testy britský policista. Místo otravy navštívil ministr

Salisbury - V souvislosti s druhou otravou novičokem na jihu Anglie se v sobotu podrobil preventivnímu vyšetření policista. Testy ukázaly, že prudkému jedu vystaven nebyl. Města Amesbury a Salisbury dnes navštívil ministr vnitra Sajid Javid.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Britská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Javid podle médií uvedl, že obě zmíněná města zůstávají otevřená pro podnikání a vyzval další lidi k jejich návštěvě.

Více než 100 policistů podle agentury AP pokračuje v pátrání po malé lahvičku, o níž se předpokládá, že obsahovala nervově paralytickou otravnou látku novičok, vyráběnou za studené války v SSSR. Novičok byl použit i při březnovém útoku na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji.

Před více než týdnem se do kontaktu s touto látkou dostal i britský pár, který od té doby setrvává v kritickém stavu. Několik lokalit nicméně zůstává uzavřeno, protože pracné pátrání po lahvičce pokračuje.

Britský policista, který se v sobotu podrobil preventivnímu vyšetření v jihoanglickém Salisbury, novičoku vystaven nebyl. Oznámila to dnes tamní okresní nemocnice. Policista se nechal vyšetřit v souvislosti s případem z minulé soboty, kdy byli v nedalekém Amesbury hospitalizováni dva lidé v kvůli otravě novičokem.

Podle mluvčí nemocnice byl test v případě policisty negativní. Policista byl převezen ke speciálnímu vyšetření v Salisbury, když předtím navštívil nemocnici ve zhruba 65 kilometrů vzdáleném Swindonu s žádostí o konzultaci v souvislosti s případem z nedalekého Amesbury.

45letý Charlie Rowley a jeho 44letá partnerka Dawn Sturgessová přišli v Amesbury do kontaktu s nervovou látkou nešťastnou náhodou. Britská média v pátek uvedla, že jde o konzumenty drog. Dvojice údajně mohla najít lahvičku nebo injekční stříkačku se zbytky jedu.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protesty v Paříži se vymkly kontrole: Město demolují "černé vesty"

21.09.2019 18:08 Aktualizováno K protestům za ochranu klimatu v Paříži se dnes připojila asi tisícovka demonstrantů z řad krajní…

Rebel ve vedení labouristů zůstává. Strana nechce před "katastrofickým…

21.09.2019 15:55 Místopředseda britské Labouristické strany Tom Watson ustál snahy svrhnout ho z tohoto postu kvůli…

Bitevní pole v Paříži: Žluté vesty opět řádí, střety s policií, 123…

21.09.2019 14:57 Aktualizováno Jen několik stovek lidí se dnes zúčastnilo protestu hnutí takzvaných žlutých vest v Paříži. Policie…

Je naraženo! V Mnichově začal Oktoberfest, čeká se šest milionů hostů

21.09.2019 12:26 Slavnostním naražením prvního pivního sudu začal dnes v poledne v Mnichově 186. ročník Oktoberfestu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama