Jak je to s krizí v německé vládě? Seehofer otevřeně promluvil a naznačil, jak vše skončí

Berlín – Lídr německé koaliční CSU a německý ministr vnitra Horst Seehofer promluvil o konfliktu kvůli migraci, který se rozhořel mezi ním a kancléřkou Angelou Merkelovou. Spor, který téměř vedl ke krachu německé vlády, je podle něj u konce.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Horst Seehofer
doporučujeme

Předseda CSU tvrdí, že spor s kancléřkou o migraci, skončil. „Díváme se dopředu,“ prohlásil Seehofer pro německý deník Die Welt am Sonntag.

Merkelová ve čtvrtek uzavřela dohodu s třetí koaliční stranou - sociálními demokraty - o automatickém návratu žadatelů o azyl, kteří přijeli do Německa poté, co již požádali o azyl v jiné zemi EU. Pokud bude dohoda realizována, „bude do Německa přicházet méně žadatelů o azyl," řekl Seehofer.

Dohoda je součástí politické strategie CSU, která má zastavit tok jejích voličů ke krajně pravicové Alternativě pro Německo (AfD) před parlamentními volbami v říjnu. AfD, která kampaň postavila na migraci, v průzkumech posiluje a nyní dosahuje 17 procent - zatímco koalice CDU/CSU se pohybuje kolem 30 procent, připomíná server Politico.

Podle listu Die Welt chce Seehofer v úterý prezentovat svůj plán. Přestože se krize v Berlíně zmírnila, dohoda bude vyžadovat podporu ostatních zemí EU a to „bude to obtížné," přiznal podle deníku Le Monde.

Zmiňované komentáře vůdce CSU přichází před neformálním setkáním mezi Seehofer, Matteem Salvinim a jeho rakouským protějškem Herbertem Kicklem, kteří se ve středu setkají v Innsbrucku před zasedáním ministrů spravedlnost a vnitra Evropské rady, které se má konat ve čtvrtek .

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba v Německu: V Hanau devět mrtvých. Útočník je podle policie…

20.02.2020 06:42 Aktualizováno Člověk, který ve středu večer na dvou místech v německém Hanau údajně zastřelil devět lidí a…

Opilec napadl nožem zdravotníka, ten byl ale z elitního komanda

20.02.2020 06:24 Opilý bezdomovec, převezený do nemocnice ve varšavské čtvrti Praga, zaútočil nožem na záchranáře,…

V sázce je vše? EU čekají nejsložitější jednání v historii, tvrdí…

20.02.2020 00:01 NÁZOR - EU nastaly divné a v jistém ohledu zmatečné časy, tvrdí editorial serveru The Guardian.…

Skandál na Slovensku: Novinář se zeptal premiéra na sexuální orientaci,…

19.02.2020 22:33 Vydavatel jednoho z nejčtenějších slovenských týdeníků Plus 7 dní odmítl v časopisu otisknout část…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama