Macron před zákonodárci odmítl, že by zastával politiku elit. Promluvil i o islámu

Versailles (Francie) - Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes před členy obou parlamentních komor pronesl projev. V něm mimo jiné řekl, že jeho politika je obranou podniků.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Emmanuel Macron, prezident Francie
doporučujeme

Macron vysvětloval, že to neznamená jen obranu bohatých občanů, nýbrž celého národa. Už loni slíbil, že bude každoročně předstupovat před členy Národního shromáždění a Senátu, aby podal zprávu o své politice.

Před zhruba 900 poslanci a senátory řekl, že nemá rád „kasty, renty ani výhody". „Politika ve prospěch podniků, to není politika pro bohaté, ale pro celý národ. Je to politika zaměstnanosti, politika veřejných služeb," řekl Macron, jehož kritici označují za prezidenta bohatých.

„Je lživé tvrdit, že chcete hájit zaměstnance, pokud nehájíte podniky," řekl také prezident, který obhajoval fiskální reformy zavedené před rokem ve snaze posílit konkurenci. Tyto reformy, zejména zrušení solidární daně z majetku, která zdaňovala velké majetky, kritizuje zejména levice. Podle ní jde o vstřícnost vůči zámožným lidem.

To ale Macron odmítl. „Nemám rád kasty, renty, ani výhody a myslím si, že existuje úspěch, který se neměří finančním bohatstvím. Ale vytvořit bohatství, národní blahobyt - to jsou základy jakéhokoli projektu spravedlnosti," řekl. Klíčem k silné ekonomice jsou podle Macrona investice.

Mluvil také o tom, že Francie nemá důvod mít problém s islámem. Prohlásil, že na podzim budou stanovena pravidla pro toto náboženství, jehož stoupenci tvoří druhou nejpočetnější komunitu věřících ve Francii. „Na podzim situaci vyjasníme, vymezíme islámu pravidla, která zajistí, že se bude všude provozovat ve shodě se zákony republiky. Učiníme tak s Francouzi, jejichž vírou je islám," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

71 mrtvých uprchlíků v chladírenském voze. Pašeráci vyfasovali doživotí

20.06.2019 14:23 Aktualizováno Doživotním odnětím svobody potrestal dnes v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu)…

Muslimské gangy dominují ve věznicích. Mají z nich strach vězni i strážci

20.06.2019 13:13 Aktualizováno V přísně střežených vězeních ve Velké Británii dominují muslimské gangy. Podle zprávy ministerstva…

Bezpečnostní poplach na Slovensku. Audit vládní sítě Govnet dopadl…

20.06.2019 13:09 Slovenský premiér Peter Pellegrini nařídil zlepšit zabezpečení slovenské vládní datové sítě Govnet.…

Na Rusy přišla bída. Kdy bude lépe? Putin beseduje s rozzlobenými občany

20.06.2019 13:01 Naléhavé problémy ruské ekonomiky a snižování životní úrovně obyvatel je v centru každoroční besedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama