Reportérka BBC nařkla Maďarsko z xenofobie kvůli postoji k uprchlíkům, ministr ji tvrdě setřel

Londýn - Novinářka BBC Emily Maitlisová v rozhovoru s maďarským ministrem zahraničí Péterem Szijjártóem označila maďarskou vládu za xenofobní. Politická strana Fidesz v čele s premiérem Maďarska Viktorem Orbánem dodržuje silnou protiimigrační agendu a vystupuje proti uprchlíkům. Pétere Szijjártó v rozhovoru hájil migrační politiku Maďarska a při obviňování zůstal zcela klidný.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Maďarsko

Maitisová také zdůraznila, že v Maďarsku žádné reálné problémy s uprchlíky nejsou, tím pádem Orbánova krutá politika vůči imigrantům je neopodstatněná. „Když se zaměříme na slova Viktora Orbána, který mluví o jakýchsi křesťanských hodnotách, o muslimské okupaci a smíšení populací – to už se vlastně nejedná o migrační krizi. Je to čirá xenofobie, že?“ ptala se novinářka. 

Politik na její slova reagoval klidně, s reportérkou nesouhlasil a argumentoval to tím, že Maďarsko má právo činit vlastní rozhodnutí, komu vstup do Maďarska bude povolen a komu nikoli. Na začátku rozhovoru ministr také řekl, že maďarská vláda bude bojovat s organizacemi, které podporují narušení státních hranic.

Redaktorka pokračovala utočit dál, v průběhu rozhovoru často skákala do řeči a používala expresivní výrazy. Ministr řekl, že takové chování je urážkou pro celý maďarský národ. „Očekávám respekt nejen ke mně ale i k celému Maďarsku. Nazývat nějakou zemi xenofobní je urážkou,“ odpověděl politik.

 Rozhovor gradoval tím, že novinářka nazvala maďarskou vládu autoritářským režimem. Částečně i zpochybnila důvěryhodnost dubnových voleb, kdy strana Fidesz získala skoro polovinu voličských hlasů. „To ale není pravda. Říkáte lži, protože jste zaujatá a jednostranní. Tato vláda vyhrála třetí zákonné volby. Vaše tvrzení je nerespektování rozhodnutí lidí,“ odpověděl Szijjártó.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sporný článek 13 dostane stopku? Europoslanci objevili kličku

20.03.2019 20:50 Evropský parlament má příští týden hlasovat o návrhu směrnice EU o ochraně autorských práv na…

Doživotí. "Balkánský řezník" Karadžić dostal přísnější trest za genocidu v…

20.03.2019 20:18 Aktualizováno Soud OSN v Haagu dnes v odvolacím řízení uložil bývalému vůdci bosenských Srbů Radovanu Karadžičovi…

Evropští lidovci pozastavili členství Orbánově straně Fidesz, nemůže ani…

20.03.2019 20:05 Maďarské vládní straně Fidesz premiéra Viktora Orbána bylo dnes pozastaveno členství v Evropské…

Tusk dal Británii ultimátum. Odklad brexitu schválí pod jednou podmínkou

20.03.2019 19:40 Aktualizováno V případě, že britský parlament podpoří předjednaný text dohody o spořádaném britském odchodu z EU,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama