Jak vysvětlit přednosti EU? Francouzská ministryně zvolila kuriózní způsob

Paříž - V interaktivním divadelním představení, která má obhajovat přednosti EU, si zahraje francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauová. Informovala o tom agentura AFP.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Profesionální herci budou představovat soudce a prokurátora, publikum poslouží jako porota, která vydá v závěru hlasováním svůj konečný verdikt.

Akce je součástí projektu "občanských konzultací" prezidenta Emmanuela Macrona, který se snaží co nejširšímu publiku přiblížit závažná politická témata považovaná za příliš odtažitá a nesrozumitelná.

Chápání fungování Evropské unie má nyní nejvyšší prioritu s ohledem na blížící se volby do Evropského parlamentu, které budou příští rok.

Loiseauová má s přednáškami o EU široké zkušenosti. V poslední době jich podnikla již tři desítky. Hravá forma divadelního představení tuto osvětu posouvá podle ministerstva pro evropské záležitosti o krok dál. Akce se uskuteční v pondělí.

Loading...
Témata: Francie | EU | Divadla | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko vyhostilo cizince s vazbami na IS, většina se vrátila do Německa

14.11.2019 17:22 Turecké úřady dnes rozhodly o tom, že do domovských zemí vrátí devět cizinců podezřelých z…

Katastrofa letu MH17: Vyšetřovatelé zveřejnili nové důkazy proti Rusku

14.11.2019 17:16 Aktualizováno Mezinárodní vyšetřovací tým, který objasňuje sestřelení civilního boeingu s 298 lidmi na palubě nad…

Uprchlíci a vztahy EU s Tureckem? Maďarský kandidát na eurokomisaře při…

14.11.2019 16:40 Aktualizováno Navržený maďarský eurokomisař Olivér Várhelyi na první pokus nezískal podporu potřebné většiny…

Havárie autobusu u Nitry: Slovensko bude držet smutek. Nové informace o…

14.11.2019 16:02 Aktualizováno Slovensko v pátek státním smutkem uctí oběti středeční srážky nákladního auta a linkového autobusu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama