Trump je narcistický neotesanec a lhář, píše Süddeutsche Zeitung

Berlín/Brusel - Americký prezident Donald Trump je narcistický neotesanec, rozdvojená osobnost a používá lži jako nástroje politické debaty. K výrokům šéfa Bílého domu na summitu NATO ve středu a ve čtvrtek v Bruselu o tom dnes píše ve svém komentáři německý deník Süddeutsche Zeitung.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

NATO
doporučujeme

Süddeutsche Zeitung vnímá Trumpa jako rozdvojenou osobnost. Zatímco na twitteru a pak i v sále nadával spojencům, podle tohoto německého listu hrozil odchodem USA a Německo kvůli jednomu plynovodu popsal prakticky jako ruskou kolonii, na závěrečné tiskové konferenci hovořil o dvou úžasných dnech, duchu pospolitosti a velké úctě vůči Německu, připomíná Süddeutsche Zeitung. "Bohužel jsou americký prezident a Donald Trump jedna a tatáž bytost, což nepřipouští žádný jiný závěr, než že prezident Trump je rozdvojená osobnost," napsal německý list.

"Trump je narcistický neotesanec a sahá ke lži jako prostředku politické debaty. Na to jsme si téměř zvykli, i některé jeho tweetů ještě pořád dokážou vylekat. Také na summitu NATO znovu ukázal, že mezinárodní politiku vidí stejně jako obchod s nemovitostmi v New Yorku: jako sled hrozeb, extrémního přehánění a machistického naparování," dodal deník vycházející v Mnichově. 

Švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se domnívá, že výzvou evropským spojencům k vyzbrojování projevují Spojené státy svůj ekonomický zájem. "Kdepak mají Němci nakupovat své letouny, tanky a rakety? I kdyby dali přednost evropským výrobkům, na jejich komponentech vydělají i Američané," zdůrazňuje NZZ. 

Nizozemský deník De Volkskrant dnes napsal, že Trump místo dodržování diplomatických zvyklostí vyvíjel na své evropské partnery tlak, když po nich požadoval, aby na obranu dávali čtyři procenta svého hrubého domácího produktu (HDP). "Požadavek čtyř procent je příliš vysoký. Ale evropští partneři v NATO nemohou dál strkat hlavu do písku. To tento týden jasně ukázal," připustil De Volkskrant i s poukazem na mohutné investice Ruska a Číny do svých ozbrojených sil.

Dánský deník Politiken dnes napsal, že NATO je po summitu v Bruselu "bohužel v situaci, v níž je i stagnace považována za pokrok. Byly potvrzeny staré smlouvy, ale to nezajistí nutnou obnovu, aby aliance mohla čelit nové realitě s kybernetickými hrozbami a digitálními válkami, poznamenal dánský list.

Slovenská Pravda poznamenala, že "Trump není standardní politik a už vůbec to není státník, který má představu o tom, jak by měl svět vypadat v následujících desetiletích". 

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet mrtvých po výbuchu v Prešově klesl z osmi na sedm

08.12.2019 17:18 Aktualizováno Slovenským záchranářům se dnes nepodařilo najít nezvěstnou osobu v troskách vrchní části…

Slovenská policie obvinila po explozi v Prešově tři lidi

08.12.2019 16:31 Slovenská policie obvinila tři osoby v souvislosti s páteční explozí plynu v obytném dome na…

Uprchlíci nebo klimatické změny: Co je pro Evropu větší pohroma?

08.12.2019 11:32 V Maďarsku a jinde v Evropě aktivisté požadují opatření proti změně klimatu, ale politici tvrdí, že…

Pracovníci české ambasády v Berlíně mají zdravotní problémy. Viní azbest

08.12.2019 11:01 Část zaměstnanců českého velvyslanectví v Berlíně si stěžuje na zdravotní problémy, které přisuzují…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama