Fotbalovým mistrům světa blahopřáli Trump, Babiš i Macron

Paříž - Světoví politici poblahopřáli novopečeným mistrům světa ve fotbale z Francie. Prostřednictvím twitteru zaslal gratulaci i americký prezident Donald Trump nebo český premiér Andrej Babiš.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Andrej Babiš

Francouzský prezident Emmanuel Macron, který byl při vítězném finálovém utkání Francie s Chorvatskem přímo v hledišti, vyjádřil své pocity jedním slovem: MERCI (děkuji).

Macron mohl hráčům poděkovat i osobně, protože se s nimi po utkání setkal a titul s nimi oslavil. Totéž platí o chorvatské prezidentce Kolindě Grabarové-Kitarovičové, která se stala hvězdou twitteru díky svému emocionálnímu vystupování při gratulaci vicemistrům světa.

Fotografie zachycující deštěm zmáčenou a dojatou chorvatskou prezidentku, jak mateřsky utírá slzy největší hvězdě balkánského týmu Luku Modričovi, obletěla po sociálních sítích celý svět.

Francouzskému týmu prostřednictvím twitteru blahopřála celá řada francouzských politiků. "Mistři světa!!! Jaký zápas! Jaké mistrovství! Jaký tým! Jste pýchou své země, bravo!" rozplýval se francouzský premiér Édouard Philippe.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama