Francie deportovala teroristu Beghala do Alžírska, tam mu hrozí mnohaleté vězení

Paříž - Terorista Djamel Beghal byl dnes propuštěn z vězení ve Francii a deportován do Alžírska. V roce 2005 ho soud poslal do vězení za přípravu sebevražedného atentátu na americké velvyslanectví ve Francii v roce 2001. Beghal je pokládán také za mentora atentátníků, kteří útočili v lednu 2015 v Paříži.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Věznice

Terorista alžírského původu byl vězněn ve Vezin-le-Coquet na západě Francie, odkud odjel s policisty ráno v 7:30 SELČ. Podle zdrojů agentury AFP Alžířan odcestoval letadlem mířícím do Alžíru z letiště Roissy po půl jedenácté dopoledne. "Choval se klidně a odjezd ho nepřekvapil," oznámilo vedení věznice.

Podle serveru Le Télégramme se Francie s Alžírskem dohodla, že země původu Beghala přijme. Beghal měl také francouzské občanství, které mu bylo ale v roce 2006 odňato.

Le Télégramme uvedl, že Degham měl původně z vězení vyjít v roce 2020, ale propuštěn byl za dobré chování dříve. Beghalovi je 52 let a v Alžírsku by ho mohl čekat dvacetiletý žalář za jeho účast na aktivitách extremistické Islámské ozbrojené skupiny (GIA).

"Přejeme si, aby se mohl vrátit do Alžírska. Kdyby zůstal ve Francii, bude žít pod dohledem," řekla minulý týden k Beghalovi francouzská ministryně spravedlnosti Nicole Belloubetová.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama