Seehofer je kverulant? Většina Němců chce jeho odchod, fandí mu příznivci AfD

Berlín - Výsledky průzkumu společnosti Forsa pro zpravodajskou televizi n-tv nevyznívají příliš dobře pro spolkového ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU). 62 procent Němců v něm vidí politického kverulanta, který už není způsobilý stát v čele resortu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Horst Seehofer

Demisi Seehofera požaduje dokonce i 56 procent příznivců bavorské Křesťanskosociální unie (CSU), jejímž je Seehofer předsedou.

Většinovou podporu má pouze u jedné strany. 84 procent podporovatelů protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD), že Seehofer je čestný politik a pro 90 procent příznivců AfD je jako ministr vnitra přijatelný.

V aktuální žebříčku nejoblíbenějších politiků si tři měsíce před bavorskými zemskými volbami výrazně pohoršili na spolkové úrovni i v Bavorsku jak Seehofer, tak i bavorský premiér Markus Söder (CSU). Za nimi jsou už jen spolupředsedové AfD Alice Weidelová a Alexander Gauland.

Nejpopulárnější političkou Německa zůstává německá kancléřka a předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) Angela Merkelová. Pokud by se nyní konaly volby do Spolkového sněmu, získal by konzervativní blok CDU/CSU 31 procent hlasů, jejich nynější koaliční partner Sociálnědemokratická strana Německa 17 procent, AfD 16 procent, Zelení 13 procent a liberální FDP a krajně levicová Levice po devíti procentech.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama