Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku, získají nejvyšší státní vyznamenání.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mistrovství světa ve fotbale 2018.

Řád čestné legie dostanou během několika měsíců, oznámila dnes agentura AFP s odvoláním na Elysejský palác.

"Nezměňte se," vyzval fotbalisty prezident Emmanuel Macron, když fotbalisty ve svém sídle přijal. "A nikdy nezapomeňte, odkud pocházíte," řekl v krátkém projevu. Celému týmu poděkoval za vítězství a za to, že naplnil Francouze hrdostí.

Ještě před přijetím v Elysejském paláci vítězný "modrý" tým bouřlivě uvítali fanoušci na hlavní pařížské třídě Champs-Elysée, kde na hráče čekal nadšený dav.

Na následnou slavnostní recepci v zahradách paláce bylo pozváno skoro 3000 hostů, včetně medailistů z letošních zimních olympijských her či mladých ragbistů, rovněž ověnčených titulem mistrů světa.

Ještě před tím se fotbalisté setkají s fanoušky na hlavní pařížské třídě Champs-Elysée. Letoun z Moskvy má ale zpoždění, a tak si i novináři krátí čas třeba sledováním videa, jehož tvůrcům se podařilo do zápasů na ruských trávnících zakomponovat i populárního francouzského komika, známého také českým divákům, přestože Louis de Funès zemřel již před 35 lety.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama