Tajné dohody mezi Putinem a Trumpem? Německý tisk má značné obavy

Berlín - Pondělní summit USA-Rusko komentují také německá média. Podle nich je důležité, že spolu obě velmoci znovu mluví. Nikdo neví, o čem se Donald Trump a Vladimir Putin během svého setkání skutečně bavili.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vladimir Putin, ruský prezident

"Jestli existují utajené přísliby nebo dohody na úkor třetích bude možné - pokud vůbec - vytušit až za několik měsíců. Takto netransparentní způsob vyjednávání je v demokraciích přinejmenším nezvyklý," míní list Kölner Stadt-Anzeiger.

Doporučuje proto opatrnost, pokud jde o prohlášení obou státníků o tom, jak úspěšná schůzka byla. Deník upozorňuje, že také po červnovém setkání Trumpa se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem oslavoval americký prezident historický průlom ve vztazích s KLDR. Jaderné odzbrojení komunistické země se od té doby ale ani o krok nepřiblížilo.

"Je vždycky lepší, když spolu Amerika a Rusko mluví, než když mluví jen o sobě navzájem. Už v tom je dobrá zpráva, že se setkání v Helsinkách vůbec uskutečnilo. Konkrétní obsah (jednání) a jeho závěry jsou ale v mlze," píše deník Hannoversche Allgemeine Zeitung, podle nějž není ani po schůzce vyloučeno, že nastanou další krize.

Podle Frankfurter Allgemeine Zeitung ukážou až další vyjednávání obou velmocí, jestli byly oprávněné obavy, že by Trump s Putinem mohl uzavřít takové dohody, které by mohly ohrozit transatlantické spojenectví. 

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama