Putinovi Noční vlci zřídili "evropský štáb" na Slovensku, opozice je zděšena

Bratislava - Ruský klub motorkářů Noční vlci zřídil pobočku na Slovensku. Tamní úřady proti Putinovým bikerům zakročit zatím neplánují, byť ministerstvo zahraničí vyslovilo znepokojení nad snahami klubu usadit se v zemi. Protestuje i opozice.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Ruští motorkáři Noční vlci uctili památku ruských vojáků padlých za druhé světové války

Noční vlci každoročně organizují přejezdy evropskými státy včetně Česka u příležitosti výročí druhé světové války. Například předloni jim polské úřady zakázaly vstup do schengenského prostoru. Bikeři se tehdy nakonec letecky přesunulu do Bratislavy.

Otevření "evropského štábu" Nočních vlků na západě Slovenska se uskutečnilo již v červnu a zúčastnil se ho zástupce ruského velvyslanectví na Slovensku. 

"Snahy tohoto klubu o etablování na Slovensku vnímáme se znepokojením. Názory, které šíří někteří jeho členové, považujeme za škodlivé, zvláště pokud jde o teze hraničící s revanšismem a přepisováním historie," citoval list Pravda mluvčího slovenského ministerstva zahraničí Petera Suska.

Nejsilnější slovenská opoziční strana Svoboda a solidarita označila Noční vlky za paramilitantní organizaci. Zřízení jejich základy na Slovensku je podle SaS potvrzením toho, že Kreml a jeho spojenci považují Slovensko za slabý článek v rámci EU a NATO.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama