Pozor na ústní vodu nebo džusy. Řidič nemusí projít testem na alkohol, varuje policie

Bratislava - Slovenská policie upozorňuje řidiče, že krátce po použití ústní vody či vypití jedné ze značek nealkoholického piva nemusí obstát v dechové zkoušce. V takovém případě mají požádat hlídku o krátké odložení kontroly.

Přidejte svůj názor

alkoholtester
doporučujeme

Slovensko stejně jako například ČR pod hrozbou pokut či trestního stíhání uplatňuje nulovou toleranci alkoholu pro řidiče motorových vozidel.

Při policejním testu se figuranti podrobili dechové zkoušce po užití vybraných výrobků či potravin, kromě ústní vody a nealkoholického piva také kompotu, sladkostí, léků či mléčného výrobku.

Nejvyšší hodnotu alkoholu v dechu zjistil test po použití ústní vody, nižší po konzumaci jednoho z nealkoholických piv. Při opakovaném testu po uplynutí čtvrthodiny již lidé alkohol v dechu neměli.

"Veřejnost upozorňujeme na právo požádat policejní hlídku foukat 15 minut po zastavení, aby se z těla odboural minimální alkohol zastoupený v některých produktech každodenní spotřeby," uvedla policie.

Podle Ľubomíra Straky z ústavu soudního lékařství je čekací doba nevyhnutelná kvůli alkoholovým výparům, které zůstávají v ústech. Měření podle něj mohou zkreslit i ovocné džusy, kapky či ústní spreje s obsahem lihu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V italské Lombardii přibylo nejméně obětí za poslední týden

31.03.2020 17:39 Počet obětí onemocnění COVID-19 v nejhůře zasaženém italském regionu Lombardii vzrostl o 381 na…

V Rakousku zemřelo 128 lidí s koronavirem. Klid před bouří, varuje kancléř…

31.03.2020 17:22 Aktualizováno V Rakousku dnes počet potvrzených případů nákazy koronavirem překonal hranici 10.000. Nemoci COVID…

Nouzové pravomoci vlád nesmí narušit hodnoty EU, apeluje Ursula von der…

31.03.2020 17:14 Aktualizováno Nouzová opatření, která zavádějí vlády některých členských zemí, musí být časově omezená a…

Německo za den zaznamenalo 128 úmrtí na COVID-19, město Jena nařizuje…

31.03.2020 16:49 Aktualizováno Německo za 24 hodin zaznamenalo zatím nejvíc úmrtí nakažených koronavirem - 128. Celkem je podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama