Babiš pro Financial Times: EU potřebuje změnu, nemůžeme přijmout všechny migranty planety

Londýn/Praha - Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro britský list The Financial Times řekl, že Evropská unie potřebuje změnu a pravomoci se musejí vrátit do národních metropolí. Unie by se podle něj měla spíše zaměřit na zabezpečení svých hranic a poskytnout pomoc zemím, které uprchlíci opouštějí.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Andrej Babiš, premiér ČR

"Nemůžeme přijmout všechny migranty planety. Pokud budou přistěhovalecká centra uvnitř Evropy, kdo bude rozhodovat, kam tito lidé půjdou? Kdo jim dá azyl?" řekl Babiš. 

Podle něj je zapotřebí podepsat se zeměmi, jako je Libye a Tunisko, smlouvu obdobnou dohodě EU s Tureckem. Je rovněž třeba pomoci lidem přímo v jejich zemích, například v Sýrii, v Nigérii nebo jinde.

Premiér odmítl tvrzení, že v Česku, Maďarsku nebo Polsku je ohrožena demokracie. "Lidé volí svobodně, a pokud nejsou spokojeni s maďarskými nebo polskými politiky, vymění je," řekl.

Babiš se označil za "rozhodně proevropského politika" a zdůraznil, že se staví proti snahám české opozice vyvolat referendum o členství země v EU. Unie ale podle něj potřebuje změnu a pravomoci se musejí vrátit do národních metropolí. "Klíčovou zásadou musí být, že EU toho bude dělat méně, ale účinněji. Už žádná nesmyslná nařízení. Legislativa musí být moudřejší a lepší," prohlásil český premiér.

Britský list připomíná, že Babiš byl obviněn v souvislosti s vyšetřováním dotací EU. Provinění opakovaně odmítá. "V novinách jsem četl, že jsem docela bohatý. Nikdo mě nemůže zkorumpovat. Jsou to kecy, prostě lži," řekl.

Vstupte do diskuze (35)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V italském migračním táboře znásilnili ženu ze Slovenska, Salvini chce…

16.10.2018 22:10 Aktualizováno Italská agentura ANSA informovala o tom, že v jednom z italských migračních středisek mladý migrant…

Komise nabídla Británii prodloužení přechodného období

16.10.2018 21:52 Evropská komise nabídla Británii prodloužení přechodného období po brexitu. S odvoláním na interní…

Francouzská policie zatkla ukrajinského oligarchu, předstíral smrt

16.10.2018 18:57 Francouzská policie zadržela počátkem října v Burgundsku ukrajinského oligarchu podezřelého z…

Slovensko radikálně mění politiku: Strany se budou muset přejmenovat a…

16.10.2018 18:42 Politické strany na Slovensku nebudou moci být pojmenovány po svých lídrech. Ti v případě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama