U hranic s Českem vzniká obrněná armáda? Noční vlci zde mají tanky a transportéry

Bratislava - Jak už server EuroZprávy.cz před několika dny informoval, ruský klub motorkářů Noční vlci si zřídil základnu na Slovensku. Tamní úřady proti nim zakročit neplánují, a to ani přesto, že celá základna je obrněná a po zuby vyzbrojená tanky a obrněnými vozidly.

Přidejte svůj názor 142 komentářů

Záběry z dronu zachycují tanky a obrněná vozidla v základně Nočních vlků

Noční vlci se v Česku proslavili především každoročními přejezdy evropskými státy, včetně našeho státu. V Česku mají řadu odpůrců, ale i příznivce, mezi které patří i několik politiků.

Nejčastěji jsou ale spojováni s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, s nímž se navzájem podporují. Nyní se ale snaží svůj vliv rozšířit i do dalších evropských zemí, a na Slovensku si vybudovali obrněnou základnu.

Její otevření se uskutečnilo již v červnu a zúčastnil se ho zástupce ruského velvyslanectví na Slovensku. Ministerstvo a část tamních politiků ale vidí v motorkářích hrozbu, přesto proti nim zakročit neplánuje. 

A to ani přesto, že se objevily nové a silně znepokojivé informace. Základna ruských motorkářů je totiž doslova pevností. Vysoké betonové zdi jsou obehnány ostnatým drátem a ukrývají řadu masivních válečných zbraní.

img-responsive

Záběry z dronu zachycují tanky a obrněná vozidla v základně Nočních vlků | foto: skhamba

Podle slovenského listu Pravda se totiž objevily snímky, které měly být pořízeny z dronu nad Dolnou Krupou, kde pobočka stojí. Obec se nachází nedaleko Hodonína a na fotografiích lze vidět tanky, obrněná vozidla i střelnici.

Podle informací deníku v areálu na okraji vesnice také cvičí i takzvaní Slovenští branci, tedy militantně orientovaná skupina Slováků, která pravidelně cvičí se zbraněmi oděná v maskáčích a rozdělená podle vojenských hodností.

Lze se proto domnívat, že tanky nejsou jedinou palebnou silou, kterou Noční vlci v základně shromažďují. Uvnitř se pravděpodobně bude nacházet i řada palných zbraní.

img-responsive

Obrněná základna Nočních vlků na Slovensku | foto: Facebook

Podle slovenské policie ale pouze o pojízdná vozidla, která nejsou schopna střelby. Policie také uvedla, že v objektu se střelnice nenachází, ačkoliv záběry z dronu ukazují na tréninkovou dráhu.

"Co se týče techniky v objektu, jde o historické exponáty, expozice v tomto objektu je plánována již na podzim tohoto roku, a má být zpřístupněna veřejnosti. Část techniky je také majetkem občanského sdružení, které je členem dobrovolné požární ochrany SR a podle zákona o ochraně před požáry plní úkoly obecní hasičské jednotky," uvedla policie na facebooku.

"Pro úplnost, sdružení se ve své činnosti mimo jiné věnuje i přestavbě staré vojenské techniky na funkční hasičské vybavení související například s transportem záchranných složek při mimořádných událostech," dodali zástupci slovenské policie.

Vstupte do diskuze (142)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čísla na libyjskou pobřežní stráž? Uprchlíci ani záchranáři se nedovolají

23.01.2019 07:54 Italský list La Repubblica se pokusil kontaktovat prostřednictvím zveřejněných telefonních čísel…

Britové panikaří z brexitu: Podnikatel prodává "krabice poslední záchrany"…

23.01.2019 07:46 Blížící se datum vystoupení Británie z Evropské unie na konci března využil britský podnikatel…

Cosa Nostra dostala zásah. Zatčeno sedm osob z nejvyšších pater sicilské…

23.01.2019 07:39 Italská policie dnes v Palermu zatkla sedm osob z nejvyšších pater sicilské mafie Cosa Nostra,…

Zpěvák Chris Brown byl propuštěn z vazby. Mladá žena ho obvinila ze…

23.01.2019 07:31 Aktualizováno Pařížská policie v úterý propustila z vazby amerického zpěváka Chrise Browna, na nějž jedna mladá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama