V Německu zadrželi člena Islámského státu, žil jen kousek od českých hranic

Berlín - Policie dnes v saském městě Plavno (Plauen) zadržela 22letého Syřana. Je podezřelý z členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS), pro kterou prý nejméně ve dvou případech verboval nové členy. Policie rázně zasáhla také proti arabskému klanu v Berlíně.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Plavno leží zhruba 30 kilometrů severně od Aše. Syřan Ismáíl A. A. podle generálního státního zastupitelství, které se zabývá závažnými trestnými činy včetně terorismu, zveřejňoval od loňského září ve veřejných chatovacích skupinách propagandistické příspěvky IS obsahující mimo jiné scény mučení a zabíjení. "Dva příspěvky obsahovaly konkrétní návody, jak se připojit k IS," uvedla prokuratura.

Policie prohledala také byt 36leté syrské občanky v Drážďanech. Žena je podezřelá z financování teroristické organizace v zahraničí. Na rozdíl od krajana, který skončil ve vazbě, byla ale Syřanka po výslechu propuštěna na svobodu.

V rámci boje proti organizované kriminalitě zabavila dnes německá policie v Berlíně libanonskému rodinnému klanu 77 nemovitostí včetně zahrádkářské kolonie. Nemovitosti mají podle Spiegel Online celkovou hodnotu zhruba deset milionů eur. 

Členové libanonské rodiny se v minulosti několikrát dostali do hledáčku německé policie v souvislosti s řadou trestných činů včetně vražd, loupeží a obchodování s drogami.

Několik členů klanu je podezřelých z podílu na krádeži stokilogramové zlaté mince z berlínského Bodeho muzea. Minci s vyobrazením královny Alžběty II. v nominální hodnotě milionu kanadských dolarů známou jako Big Maple Leaf ukradli zloději na konci loňského března. Do muzea, které schraňuje jednu z největších numismatických sbírek na světě, pronikli oknem pomocí žebříku. Minci se dosud najít nepodařilo.

Podle berlínské policie si zločinecké klany arabského původu rozdělili metropoli na oblasti, které kontrolují. Takových klanů je možná až dvacet. Velká část z nich sídlí v přistěhovalecké čtvrti Neukölln.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama