Tatry se vzpamatovávají ze záplav. O pomoc volali čeští turisté, pro dítě letěl vrtulník

Poprad - Situace po bleskových záplavách, které tento týden zasáhly Vysoké Tatry, se uklidňuje. Dál ale zůstávají uzavřené některé turistické trasy. Horská záchranná služba (HZS) pomáhala vyčerpaným českým turistům.

Přidejte svůj názor

Horská záchranná služba Vysoké Tatry
doporučujeme

Tatry, které jsou častým cílem českých turistů, v uplynulých třech dnech zasáhl vydatný déšť. V některých oblastech napršelo tolik, jako běžně za celý měsíc. Nejhorší situace byla v obci Stará Lesná. Hladina Studeného potoka, která tam obvykle dosahuje necelého metru, stoupla během záplav na dva a půl metru. Dnes ráno klesla pod dvoumetrovou hranici.

Uzavřené jsou Bielovodská a Javorová dolina u hranic s Polskem. Neprůchodná je také část hojně využívané Tatranské magistrály, a to mezi lokalitou Hrebienok a Zamkovského chatou a Hrebienkem a horským hotelem Sliezsky dom.

Ve čtvrtek večer HZS ve Vysokých Tatrách požádaly o pomoc dvě skupiny českých turistů. Rozvodněné potoky komplikovaly návrat z celodenní túry skupině čtyř dospělých a deseti dětí. Nejvíce vyčerpaného českého chlapce z oblasti evakuoval přivolaný záchranářský vrtulník. Zbylým členům skupiny se nakonec podařilo dorazit do zmiňovaného horského hotelu, kde se ubytovali.

Horskou službu kontaktovala také dvojice jiných českých turistů, která po celodenní túře nezvládala sestup do údolí. 53leté ženě rovněž pomohl záchranářský vrtulník, jehož posádka po ošetření přepravila turistku do údolí, kde ji předala lékařům. 55letého muže horští záchranáři doprovodili do údolí.

Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Franci přesáhl počet obětí viru 4000

01.04.2020 21:03 Ve francouzských nemocnicích zemřelo už 4032 lidí s koronavirem. Ještě v úterý bylo zemřelých 3523;…

V Německu za úterý přibylo 5453 případů koronaviru, vzrostl i počet obětí

01.04.2020 17:46 Aktualizováno Německo v úterý potvrdilo nákazu koronavirem u 5453 lidí, celková bilance tak vzrostla na 67.366…

Německo prodlužuje opatření proti koronaviru. Merkelová měla tiskovku ze…

01.04.2020 17:27 Německo prodlužuje platnost stávajících opatření proti koronaviru nejméně do konce velikonočních…

Za porušení karantény padly ve Francii statisíce pokut. Neplánujte…

01.04.2020 17:23 Aktualizováno Bezmála šest milionů kontrol a přes 350.000 sepsaných protokolů o pokutách. Taková je ve Francii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy