25 tisíc lidí v Mnichově protestovalo proti migrační politice CSU

Mnichov (Německo) - Asi 25 tisíc lidí demonstrovalo dnes v Mnichově proti restriktivní migrační politice bavorské Křesťanskosociální unie (CSU). Podle agentury Reuters byl protest dalším důkazem klesající popularity CSU.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Německá vlajka

Organizátoři protestu v prohlášení poukázali na "neodpovědnou a rozvratnou" politiku stranického vedení, které podle nich šíří strach a vede německou společnost doprava. Protest svolali aktivisté sociální demokracie, německých Zelených, radikální Levice a náboženských a dobročinných spolků.

CSU ztrácí voliče, v podzimních volbách do bavorského parlamentu podle všech aktuálních průzkumů přijde většinu. Ve volbách by mohla získat 38 procent hlasů, což by byl nejhorší výsledek strany od roku 1954.

Demonstranti kritizovali vůdce CSU a ministra vnitra spolkové vlády Horsta Seehofera a bavorského premiéra Markuse Södera za jejich protiimigrační postoje. CSU akci označila za "politickou agitaci". Lidé v Bavorsku prý vědí, jaké hodnoty strana zastává.

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama