Švédsko dál bojuje s desítkami lesních požárů, evropské státy přispěchaly na pomoc

Stockholm - Švédsko, které se potýká se extrémními suchy a rekordně vysokými teplotami, nadále sužují požáry. Dnes odpoledne se hasiči snažili dostat pod kontrolu celkem 53 ohnisek. V mnoha částech Švédska byla od května do poloviny července zaznamenána největší sucha od zahájení příslušných měření v 19. století.

Přidejte svůj názor

Požár

Do boje s plameny se zapojilo několik evropských zemí, informoval s odkazem na švédské úřady zpravodajský server BBC.Pomoc Švédsku vyslaly Itálie, Německo, Polsko, Francie a Norsko. Hasičům pomáhají také vojáci, pobřežní stráž i občanská sdružení.

V noci na dnešek k hašení v některých lokalitách přispěly bouřky, které ovšem provázel silný vítr, který práci hasičů naopak ztěžoval. V příštích dnech navíc budou podle meteorologů stoupat teploty: v polovině týdne se mají v severské zemi pohybovat mezi 30 a 35 stupni Celsia.

Podle dřívějšího sdělení švédského lesnického úřadu už oheň pohltil lesy v odhadované hodnotě 600 milionů švédských korun (téměř 1,5 miliardy korun českých).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodcům hrozí chudoba? Takhle jsme na tom v porovnání s EU

17.01.2019 22:18 Aktualizováno Senioři v Čechách se mají lépe, než si myslí. Na stránkách Eurostatu byla zveřejněna data z…

Co si počít s brexitem? Británie hledá cestu z patové situace

17.01.2019 21:57 Premiérka Theresa Mayová a další představitelé britské vlády se dnes scházeli se zástupci různých…

Huawei na pranýři. Oxfordská univerzita se přidala k bojkotu

17.01.2019 21:02 Oxfordská univerzita pozastavila příjem finančních prostředků od čínské společnosti Huawei…

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 20:55 Aktualizováno Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama