Hrozí turistům v Řecku nebezpečí? Požáry už zkomplikovaly Čechům dovolenou

Atény/Praha - Lesní požáry v Řecku zkomplikovaly dovolenou 80 až 90 českým turistům, kteří bydlí v oblasti Attiky v hotelu Kinetta Beach. Ohněm hotel zasažen nebyl. Nepříjemný ale mohl být dým, který se zvedá kvůli hašení požárů z letadel.

Přidejte svůj názor

Dovolená, cestování

Lesní požáry vypukly v pondělí v okolí Atén, které jsou přirozeným centrem historické oblasti Attika. Vyžádaly si nejméně 50 lidských životů, zraněných je zhruba 150. Řecké úřady dosud nepotvrdily, že by mezi hospitalizovanými v důsledku požárů byli také čeští občané.

V hotelu, kde jsou Češi ubytováni, v pondělí večer vypadla elektřina a nepodařilo se spustit náhradní zdroj.

Marketingový ředitel cestovní kanceláře CK Exim tours Stanislav Zíma upozornil, že Řekové v pondělí odpoledne uzavřeli hlavní silnici, která vede kolem pobřeží. Provoz aut už byl ale obnoven, protože požáry v blízkosti hotelu už jsou pod kontrolou. "Hotely by už měly najíždět na normální provoz," dodal.

Ministerstvo zahraničí ČR dostalo prostřednictvím české ambasády v Řecku informace, že řecké ministerstvo vnitra v současnosti nepožaduje žádnou pomoc v souvislosti s požáry. "V případě, že by se situace změnila, je Česká republika i nadále připravena operativně poskytnout Řecku pomoc z rozpočtu na humanitární pomoc," uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen řízením ministerstva zahraničí.

V Řecku v současnosti panují teploty kolem 40 stupňů Celsia. V postižené oblasti navíc vál silný vítr, který se ale přes noc uklidnil. Oheň se tak na mnoha místech podařilo dostat pod kontrolu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelové hrozí další volební porážka. Varovala CDU před mrzoutstvím

20.10.2018 22:05 Aktualizováno Týden před zemskými volbami v Hesensku, důležitými i pro vládní koalici, varovala dnes německá…

Francie vyhodila v Itálii další uprchlíky. Salvini soptí, na alpskou…

20.10.2018 22:02 Aktualizováno Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini po dalším převozu migrantů v automobilu…

Brexshit. Londýn ochromila obří demonstrace za nové referendum, zněla i…

20.10.2018 20:35 Aktualizováno Statisíce Britů se dnes na demonstraci v Londýně hlasitě domáhaly referenda o dohodě o odchodu…

Zemřel bývalý nizozemský premiér Wim Kok, selhalo mu srdce

20.10.2018 19:24 Ve věku 80 let na srdeční selhání zemřel bývalý nizozemský premiér Wim Kok. Oznámila to dnes…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama