Hrozí turistům v Řecku nebezpečí? Požáry už zkomplikovaly Čechům dovolenou

Atény/Praha - Lesní požáry v Řecku zkomplikovaly dovolenou 80 až 90 českým turistům, kteří bydlí v oblasti Attiky v hotelu Kinetta Beach. Ohněm hotel zasažen nebyl. Nepříjemný ale mohl být dým, který se zvedá kvůli hašení požárů z letadel.

Přidejte svůj názor

Dovolená, cestování
doporučujeme

Lesní požáry vypukly v pondělí v okolí Atén, které jsou přirozeným centrem historické oblasti Attika. Vyžádaly si nejméně 50 lidských životů, zraněných je zhruba 150. Řecké úřady dosud nepotvrdily, že by mezi hospitalizovanými v důsledku požárů byli také čeští občané.

V hotelu, kde jsou Češi ubytováni, v pondělí večer vypadla elektřina a nepodařilo se spustit náhradní zdroj.

Marketingový ředitel cestovní kanceláře CK Exim tours Stanislav Zíma upozornil, že Řekové v pondělí odpoledne uzavřeli hlavní silnici, která vede kolem pobřeží. Provoz aut už byl ale obnoven, protože požáry v blízkosti hotelu už jsou pod kontrolou. "Hotely by už měly najíždět na normální provoz," dodal.

Ministerstvo zahraničí ČR dostalo prostřednictvím české ambasády v Řecku informace, že řecké ministerstvo vnitra v současnosti nepožaduje žádnou pomoc v souvislosti s požáry. "V případě, že by se situace změnila, je Česká republika i nadále připravena operativně poskytnout Řecku pomoc z rozpočtu na humanitární pomoc," uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen řízením ministerstva zahraničí.

V Řecku v současnosti panují teploty kolem 40 stupňů Celsia. V postižené oblasti navíc vál silný vítr, který se ale přes noc uklidnil. Oheň se tak na mnoha místech podařilo dostat pod kontrolu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánsko obrací doleva, premiérkou bude sociální demokratka Frederiksenová

26.06.2019 07:52 Předsedkyně dánské sociální demokracie Mette Frederiksenová oznámila, že se dohodla s dalšími třemi…

Zázrak! Náhodný objev snad zachrání hodiny Notre-Dame

26.06.2019 05:54 Francouzský hodinář náhodou našel hodiny téměř totožné s těmi, které byly nenávratně zničeny během…

Poprask ve Francii: Muslimky se koupaly v burkinách. Kauza má absurdní…

26.06.2019 00:07 Aktualizováno Řada francouzských bazénů zakázala nosit muslimské plavky burkini. Muslimské ženy se však vůči tomu…

Merkelová má problémy kvůli uprchlíkům? Z rozvědky zní jasný požadavek

26.06.2019 00:07 Aktualizováno Bývalý šéf Spolkového úřadu na ochranu ústavy (BfV)  Hans-Georg Maassen chce prošetřit kroky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama