Část Řecka je spálená na uhel, desítky mrtvých a zraněných. Tripras vyhlásil národní smutek

Atény - Řecký premiér Alexis Tsipras vyhlásil za desítky obětí lesních požárů třídenní národní smutek. Česká konzulka v Aténách Světoslava Danešová potvrdila, že se plameny již podařilo dostat pod kontrolu.

Požár
doporučujeme

V plamenech zahynulo nejméně 60 osob. "Mluvčí požární služby Atén uvedla, že požáry v turistické oblasti Kineta, Mati, v okolí Rafiny a v Pendeli jsou na ústupu a v tuto chvíli je mají požárníci pod kontrolou," uvedla Danešová.

S odvoláním na informace od krizové skupiny řeckého ministerstva zahraničí dále řekla, že byly zraněni čtyři cizinci: Albánec, Bulhar, Brit a Ir. Podle agentury PAP jsou mezi mrtvými dva Poláci, matka se synem. Řecký úřad civilní ochrany informoval, že celkem bylo raněno 156 osob.

zdroj: YouTube

"Země dnes zakouší nepopsatelnou tragedii," řekl Tsipras v televizi, jejímž prostřednictvím se obrátil na Řeky. "Vyhlašujeme třídenní národní smutek na paměť těch, kteří zemřeli," dodal.

Ruský prezident Vladimir Putin podle Kremlu v telegramu do Řecka vyjádřil soustrast s oběťmi lesních požárů a nabídl pomoc při překonání následků pohromy. Z Kypru dnes do Řecka odletěla šedesátka hasičů. Španělsko dodá dvě protipožární letadla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci: Rusko se chová hloupě, jeho vakcína může vše zhoršit. Z dobrého…

12.08.2020 11:07 Rusko oznámilo, že jako první země na světě schválilo vakcínu proti novému typu koronaviru.…

V Bruselu jsou ode dneška povinné roušky na veřejných místech

12.08.2020 10:22 V Bruselu ode dneška platí povinnost zakrývat si nos a ústa na všech veřejných prostranstvích.…

Covid-19: V Německu rychle přibývá nových případů, ministr je skeptický…

12.08.2020 08:51 Aktualizováno V Německu začal po třech dnech opět strměji růst počet nově odhalených případů nákazy koronavirem,…

Vyvracíme dezinformace: Protestů v Berlíně se nezúčastnil milion lidí,…

11.08.2020 22:29 Aktualizováno Na sociálních sítích koluje v posledních dnech tvrzení, podle kterého protestovalo na začátku srpna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama