Část Řecka je spálená na uhel, desítky mrtvých a zraněných. Tripras vyhlásil národní smutek

Atény - Řecký premiér Alexis Tsipras vyhlásil za desítky obětí lesních požárů třídenní národní smutek. Česká konzulka v Aténách Světoslava Danešová potvrdila, že se plameny již podařilo dostat pod kontrolu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Požár
doporučujeme

V plamenech zahynulo nejméně 60 osob. "Mluvčí požární služby Atén uvedla, že požáry v turistické oblasti Kineta, Mati, v okolí Rafiny a v Pendeli jsou na ústupu a v tuto chvíli je mají požárníci pod kontrolou," uvedla Danešová.

S odvoláním na informace od krizové skupiny řeckého ministerstva zahraničí dále řekla, že byly zraněni čtyři cizinci: Albánec, Bulhar, Brit a Ir. Podle agentury PAP jsou mezi mrtvými dva Poláci, matka se synem. Řecký úřad civilní ochrany informoval, že celkem bylo raněno 156 osob.

zdroj: YouTube

"Země dnes zakouší nepopsatelnou tragedii," řekl Tsipras v televizi, jejímž prostřednictvím se obrátil na Řeky. "Vyhlašujeme třídenní národní smutek na paměť těch, kteří zemřeli," dodal.

Ruský prezident Vladimir Putin podle Kremlu v telegramu do Řecka vyjádřil soustrast s oběťmi lesních požárů a nabídl pomoc při překonání následků pohromy. Z Kypru dnes do Řecka odletěla šedesátka hasičů. Španělsko dodá dvě protipožární letadla.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová a její třes? Němcům došla trpělivost

16.07.2019 22:05 Aktualizováno Co se to děje s německou kancléřkou Angelou Merkelovou? To je otázka, která už několik týdnů trápí…

Práskač Zdechovský žaluje na Česko v EU? Hlupáky ze sebe dělat nenecháme,…

16.07.2019 22:04 Aktualizováno Jak jsme vás již informovali, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se domnívá, že zdanění…

Novou německou ministryní obrany se stane stranická šéfka Merkelové…

16.07.2019 22:03 Novou německou ministryní obrany se po Ursule von der Leyenové překvapivě stane stranická šéfka…

Přehled: Kdo z českých europoslanců podpořil von der Leyenovou?

16.07.2019 21:53 Dnešní klíčové hlasování o Ursule von der Leyenové jako nové předsedkyni Evropské komise rozdělilo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama