Italské město se změnilo v bojiště: Gangy migrantů řádí v ulicích, útočí mačetami a zůstává po nich jen krev

Řím - Italské město Ferrara se změnilo doslova v bojiště, kde spolu válčí skupiny migrantů. Nigerijci ozbrojeni noži a mačetami tu téměř bez přestávky bojují už tři dny, píší místní média.

Přidejte svůj názor 92 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Konkurenční nigerijské gangy změnily město na severovýchodě země ve válečnou zónu. Pět migrantů bylo zraněno. Místní obyvatelé říkají, že mnoho z nich je vyzbrojeno střelnými zbraněmi, píše italský deník Il Giornale.

Konflikty mezi soupeřícími gangy migrantů trvají už několik měsíců, na facebooku se v červnu objevila videa, která ukazují násilné masové potyčky mezi nigerijskými obyvateli. To vše přímo za denního světla.

Nejnovější konflikt se rozhořel v neděli v okrese Giardino Arianuova Doro, když byl jeden migrant pronásledován jinými migranty, kteří zřejmě pocházeli ze znepřáteleného gangu. Pronásledovatelé nakonec muže chytili, zmlátili a rozbili mu lebku mačetou. Mladík byl odvezen do nemocnice. Jeho stav je natolik vážný, že jej lékaři drží v umělém spánku.

Jen pár hodin po prvním incidentu byl další mladý migrant napaden mačetou a zbit. Útočnici jej po napadení nechali ležet v tratolišti krve. V pondělí pak došlo k ještě jednomu útoku. Očitý svědek navíc vypověděl, že jeden z Afričanů u sebe měl pistoli.

V noci z úterý na středu pak došlo v místním parku k obří rvačce soupeřících nigerijských gangů. Migranti byli ozbrojeni noži a dalšími zbraněmi. Svědek, který na místě rvačky objevil tři migranty, z nichž dva byli pobodaní, řekl policistům, že jeden z těchto zraněných měl bodnu ránu jen pár centimetrů od hlavní tepny a tak mohl při konfliktu snadno zemřít.

Loading...
Vstupte do diskuze (92)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Demoliční stroj z Česka v akci. V Prešově se bourá poničený panelák

16.12.2019 12:20 Deset dnů po explozi zemního plynu a následném požáru ve dvanáctipatrovém domě v Prešově na…

Klimatický balíček: Německá vláda a spolkové země se dohodly, cena CO2…

16.12.2019 10:58 Zástupci německé vlády se v noci na dnešek domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení…

Greta si stěžovala na cestu narvaným vlakem. Záhy přišel stěr od Deutsche…

15.12.2019 21:47 Aktualizováno Reklamu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) rozhodně neudělala švédská aktivistka…

V Alpách zabíjely laviny. Itálie hlásí tři mrtvé, Rakousko jednoho

15.12.2019 21:22 Při pádu lavin v italských Alpách dnes na třech různých místech přišli o život tři lidé, další…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama