Požáry ohrožují oblíbené letovisko ve Španělsku, vedra zabila už 10 lidí

Madrid - Od pondělka se na východním pobřeží Španělska v regionu Valencie šíří lesní požáry. Oheň zničil dvě desítky domů a na 2700 hektarů půdy. Evakuovány byly již 3000 lidí. Vlna veder si ve Španělsku od minulé středy vyžádala už deset mrtvých.

Přidejte svůj názor

Požár

Příčinou požáru u obce Lluxent byl blesk, který v pondělí uhodil do stromu. V celém autonomním regionu Valencie bojují nyní hasiči s desítkou požáru.

Po tropických vedrech přinesla nyní na Pyrenejský poloostrov studená fronta z Atlantiku ochlazení, někde až o 15 stupňů. To by mělo pomoci hasičům.

zdroj: YouTube

Už v pondělí nařídily úřady preventivní evakuaci více než tisíce lidí z oblasti jen několik kilometrů severně od města Gandia, které je oblíbenou turistickou destinací. V noci na dnešek evakuovaly úřady dvoutisícovou obec Llutxent.

S ohněm v oblasti bojuje na 600 hasičů, pomáhá jim 25 vrtulníků a letadel s vodou. Požár se rozšířil i do přírodního parku Surar s letitými korkovými duby.

Vedra zabila ve Španělsku už deset lidí

První obětí se minulou středu stal 48letý dělník, který zemřel v regionu Murcia při práci na stavbě dálnice. V témže regionu zemřel ve čtvrtek 78letý muž, který pracoval na poli.

Čtyři lidé zemřeli od středy v Katalánsku. V pátek to byl bezdomovec v Barceloně a další dva lidé bez dokladů o víkendu v Tarragoně. Čtvrtou obětí se stal v úterý v Barceloně 62letý muž.

Také v regionu Extremadura, který leží u portugalských hranic a kde zaznamenali o víkendu nejvyšší teploty (přes 46 stupňů), zemřeli čtyři lidé. Ve čtvrtek zemřel 66letý muž u obce Logrosán, v sobotu podlehla horku 75letá žena v obci Zarza la Mayor a v neděli 71letý muž v nemocnici ve městě Villanueva de la Serena.

Čtvrtou obětí veder v regionu Extremadura se stal 40letý německý poutník, který šel z andaluské Sevilly nejdelší trasu pouti do Santiaga de Compostela. O jeho úmrtí v obci Caňaveral v provincii Cáceres informovala policie v pondělí.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladí uprchlíci si stěžují na Evropu: Vidíte v nás jen násilné migranty.…

23.01.2019 22:16 Aktualizováno Mladí uprchlíci mají potíže s novým životem v Německu. Třeba i kvůli tomu, že je média často…

Salvini rázně zakročil: Druhé největší centrum pro uprchlíky končí, osud…

23.01.2019 22:16 Aktualizováno Italská vláda nechá uzavřít druhé největší zařízení pro migranty poblíž Říma a více než 500 stovek…

V Budapešti se protestovalo proti rozhodnutí prokuratury

23.01.2019 21:39 Několik stovek lidí dnes navečer protestovalo v Budapešti před budovou nejvyššího státního…

Můžeme ukončit operaci ve Středozemním moři, hrozí Itálie

23.01.2019 20:37 Itálie chce změnu pravidel unijní operace Sophia ve Středomoří, oznámil italský ministr vnitra a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama