Na letišti ve Frankfurtu jsou problémy i dnes. Zrušené lety, odbavování vázne

Frankfurt nad Mohanem - Provoz letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, který byl v úterý narušen kvůli bezpečnostnímu problému, se vrací k normálu jen pomalu. Z více než 1500 odletů a příletů plánovaných na dnešek bylo 35 letů zrušeno.

Přidejte svůj názor

Lufthansa, ilustrační fotografie

"Máme regulovaný provoz," sdělila mluvčí provozovatele letiště společnosti Fraport. V ranních hodinách byla čekací doba u bezpečnostních a hraničních kontrol 30 minut, během dne se však čekání zkracovalo. Dlouhé fronty jsou ovšem nadále u odbavování a u přepážek společnosti Lufhansa.

Vedle nepříjemných důsledků úterního bezpečnostního incidentu se na situaci podepsala i bouřka, sdělila podle DPA letištní správa.

V úterý policie na zhruba tři hodiny uzavřela a evakuovala část terminálu 1 a provedla tam bezpečnostní operaci. Důvodem byla chyba úřednice, která pustila do bezpečnostní zóny čtyřčlennou francouzskou rodinu, ačkoli byl u ní pozitivní test zjišťující stopy výbušnin. Rodinu policisté následně vyhledali a znovu prověřili a poté nechali pokračovat v cestě.

Podobná situace s dočasným uzavřením se dnes odehrála také na letišti v Brémách. Podle spolkové policie se vyskytly obavy, že se do bezpečnostní zóny za kontrolním stanovištěm dostaly neoprávněné osoby. Toto podezření se ale nepotvrdilo. Kvůli přechodné mimořádné situaci je nicméně třeba počítat se zpožděním.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skot se zabil při pádu z vánočního stromu, na jeho smrti je ale cosi…

15.12.2018 08:02 Neobvyklé úmrtí vyšetřuje policie ve skotském městečku Kirkcaldy. V pátek ji náhodní svědci…

Česko kvůli uprchlíkům vyhodit ze Schengenu? Belgie přišla s drsným návrhem

14.12.2018 22:57 Aktualizováno Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy…

Počet obětí útoku ve Štrasburku se zvýšil, zemřel kriticky raněný

14.12.2018 21:37 Aktualizováno Počet zabitých obětí úterního atentátu v centru Štrasburku vzrostl na čtyři, přičemž jeden další…

Integrace uprchlíků? Většina Němců je pro, má to ale háček

14.12.2018 21:20 Většina Němců považuje integraci přistehovalců za správnou věc, jen málo jich má ale dojem, že se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama