Merkelová zmizela? Hledají ji Němci i Britové, Objevily se různé teorie o tom, co se děje

Berlín – Kde je kancléřka Angela Merkelová? To je otázka, kterou si už několik dní pokládají nejen německá, ale třeba také britská média. Začalo se dokonce spekulovat o tom, že má manželské problémy.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Angela Merkelová

Například deník The Telegraph zdůrazňuje, že nejde o to, že by Merkelová zameškala nějaké oficiální povinnosti či schůzky – v tomto období totiž pravidelně kvůli dovolené žádné nemá. Vládě v její nepřítomnosti předsedá její místopředseda Olaf Scholz.

„Zdá se ale, že nikdo neví, kde Merkelová je, nebo jak tráví svůj čas. Navíc neodjela na obvyklou dovolenou do italských Alp – a to ani přesto, že její manžel Joachim Sauer tráví čas v jejím oblíbeném hotelu i s jeho synem z prvního manželství,“ vysvětluje deník.

Loni britský deník Daily Mail zveřejnil fotografie Merkelové z její tradiční letní dovolené v severní Itálii. Kancléřka už pátý rok v řadě trávila volné dny na stejném místě. A těch pět let měla vždy to stejné oblečení - červenou kostkovanou košili a světlé kalhoty. Zdálo se tedy, že tuto rutinu nemůže nic narušit. 

Nejen Němce proto teď zajímá, kde vlastně politička je. „Její kancelář v Berlíně odmítá sdělit místo jejího pobytu. Říká, že nekomentuje její soukromé aktivity,“ uvádějí média.

Věc zašla tak daleko, že se dokonce začalo spekulovat o manželských problémech mezi Merkelovou a Sauerem. V minulé úterý večer však byla Merkelová spatřena v Mnichově po boku svého manžela při pětihodinové produkci opery Parsifal. Pár se přitom neuchýlil do soukromé lóže, ale přímo do hlediště.

Reportér deníku Süddeutsche Zeitung pak kancléřku spatřil minulý týden středu v berlínském obchodním domě. Od té doby se však neukázala a v programu nemá až do 20. srpna žádnou oficiální akci.

„Spekulacím také nahrává skutečnost, že v Německu, na rozdíl od jiných západních zemí, zákony o svobodě informací neukládají vládě, aby se vyjádřila k tomu, kde Merkelová je, nebo co dělá,“ píše britský The Telegraph. Média tak spekulují třeba i o špatném stavu matky Merkelové, nebo o tom, že si kancléřka sice oficiálně dovolenou vzala, ale že má tolik práce, že tajně chodí do své kancléře.

Merkelová obecně o svém soukromí příliš nemluví. „ Nechci skrývat skutečnost, že jsem šťastná, když mám pár dní volna a můžu se trochu prospat," práskla na sebe zcela výjimečně kancléřka na jedné z tiskových konferencí.

Vstupte do diskuze (75)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V italském migračním táboře znásilnili ženu ze Slovenska, Salvini chce…

16.10.2018 22:10 Aktualizováno Italská agentura ANSA informovala o tom, že v jednom z italských migračních středisek mladý migrant…

Komise nabídla Británii prodloužení přechodného období

16.10.2018 21:52 Evropská komise nabídla Británii prodloužení přechodného období po brexitu. S odvoláním na interní…

Francouzská policie zatkla ukrajinského oligarchu, předstíral smrt

16.10.2018 18:57 Francouzská policie zadržela počátkem října v Burgundsku ukrajinského oligarchu podezřelého z…

Slovensko radikálně mění politiku: Strany se budou muset přejmenovat a…

16.10.2018 18:42 Politické strany na Slovensku nebudou moci být pojmenovány po svých lídrech. Ti v případě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama