Bouře zpustošily západ Evropy. Ve Francii evakuovali kempy, kolaps dopravy v Německu

Berlín/Paříž - Německo dnes zasáhly silné bouřky. Na půl hodiny musel být přerušen provoz na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, v témže městě kvůli počasí zastavili asi na hodinu i vlakovou dopravu na hlavním nádraží. Francouzští záchranáři evakuovali z kempů v jižní Francii za asistence helikoptér 750 osob kvůli záplavám, jež vyvolal přívalový déšť.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bouřky, ilustrační fotografie

Ve Frankfurtu zastavili na hlavním vlakovém nádraží provoz kolem 15:30 SELČ, asi hodinu nato byl provoz obnoven. Cestující ale musí počítat se zpožděním. V oblasti Frankfurtu, ale také v Sársku popadaly dnes odpoledne stromy na železniční trať a větve na elektrické vedení, což uzavřelo některé tratě.

Stromy kvůli vichru a bouři popadaly také na dálnici A3 u města Seligenstadt, které leží jihovýchodně od Frankfurtu. Dálnice tak musela být odpoledne úplně uzavřena ve směru na Würzburg a na více než 20 kilometrech se tvořily dopravní zácpy. Popadané stromy poškodily i několik aut, zatím nejsou zprávy o zraněných.

Tři lidé utrpěli zranění, z toho jeden těžké, v lázeňském městě Bad Vilbel na severním okraji Frankfurtu, kde vichr strhl asi dvacetimetrovou žaluzii u kavárny.

Po tropických vedrech přišly povodně

Záchranáři evakuovali z pěti kempů v jižní Francii za asistence helikoptér 750 osob kvůli záplavám. Informovala o tom agentura AP. Mezi evakuovanými v severní části departementu Gard, kde z břehů vystoupily řeky Cèze a Ardèche, je mnoho dětí a turistů. Pohřešuje se jedna osoba, údajně 70letý Němec. Patrně se nacházel uvnitř vozu, který odnesla voda.

V obci Bagnols-sur-Cèze byly hospitalizovány čtyři německé děti kvůli pochlazení. Místní starosta uvedl, že mezi 350 osobami, které nalezly v obci bezpečí, je nemálo nizozemských turistů.

V nouzovém přístřešku v nedaleké obci Saint-Julien-de-Peyrolas skončilo 119 německých dětí, které tábořily poblíž.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Překvapení pro Macrona? Éric Drouet a Žluté vesty připravují „žlutou noc"

22.01.2019 22:15 Aktualizováno Éric Drouet, jedna z kontroverzních postav hnutí „žlutých vest" ohlásil v živém vstupu na Facebooku…

S uprchlíky se zachází jako s trestanci? V Německu to vře kvůli mladistvým…

22.01.2019 22:13 Aktualizováno Němečtí lékaři už loni odmítli požadavky týkající se povinných rentgenových testů věku u…

Ostrý vzkaz pro Babiše z EU: Jestli chcete peníze z EU, odejděte z politiky

22.01.2019 22:13 Aktualizováno Ingeborg Grässleová, předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu, poskytla…

Kuriózní zločin: Bavorské sedláky okrádá zloděj s kolečkem, kořist vozí do…

22.01.2019 21:39 Policisté z bavorského městečka Furth im Wald, které se nachází přes hranici od Folmavy, se snaží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama