Zesměšňování muslimek v burkách? Za Johnsona se postavil Mr. Bean

Londýn - Na stranu bývalého britského ministra zahraničí Borise Johnsona, který nyní čelí kritice za kontroverzní výrok o burkách, se postavil herec Rowan Atkinson alias Mr. Bean. Exšéf diplomace by se podle něj neměl za své prohlášení omlouvat.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Rowan Atkinson jako Mr. Bean

Johnson přirovnal muslimky v burkách k poštovním schránkám a bankovním lupičům. K omluvě Johnsona vyzvala ve středu britská premiérka Theresa Mayová. 

"Jako ten, kdo dlouhá léta těží ze svobody žertovat na účet náboženství, si myslím, že vtip o nositelkách burky připomínajících poštovní schránky byl dost dobrý," napsal Atkinson v dopise zaslaném deníku The Times.

Dodal, že všechny vtipy týkající se náboženství někoho urážejí, a je tak zbytečné se za ně omlouvat. "Omluvit by se měl člověk jen za špatný vtip. A v tomto případě omluva potřeba není," napsal třiašedesátiletý herec.

Průzkum veřejného mínění televize Sky News ukázal, že šest z deseti Britů nepovažuje přirovnání žen v burkách k poštovním schránkám za rasistické. 40 procent oslovených soudí, že Johnson se za svůj výrok omlouvat nemusí.

Vstupte do diskuze (23)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eurotunnel se chystá na brexit bez dohody. Kolaps dopravy pod kanálem La…

16.01.2019 11:13 Společnost Eurotunnel, která provozuje železniční spojení mezi Británií a kontinentální Evropou pod…

Brexit bude brutální? Porážka Mayové je drtivější, než se čekalo, píše…

16.01.2019 10:22 Aktualizováno Zpět na bodu nula se podle švýcarského listu Neue Zürcher Zeitung i italských novin La Repubblica…

Nejhorší scénář je zde: EU se musí připravit na brexit bez dohody, Farage…

16.01.2019 10:18 Aktualizováno Evropská unie se po úterním hlasování britského parlamentu, který odmítl návrh brexitové dohody,…

Co bude dál? Porážka Mayové uvrhla Velkou Británii do nejistoty

16.01.2019 09:33 Rozhodnutí Theresy Mayové upřednostnit stranickou politiku před národními zájmy povede k nejistotě.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama