Británie umožní rodině talentovaného indického šachisty zůstat v zemi

Londýn - Zřejmě nejtalentovanější mladší šachista a jeho indičtí rodiče budou moci zůstat ve Velké Británii. Rozhodla o tom tamní vláda. Devítiletý Shreyas Royal a jeho rodiče čelili hrozbě nuceného návratu do Indie kvůli vypršení platnosti pracovního víza otce rodiny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vlajka Velké Británie

O případu po jeho medializaci ale osobně rozhodl britský ministr vnitra Sajid Javid, napsal dnes zpravodajský server BBC. Předseda anglické šachové federace Dominic Lawson v červnu na ministra apeloval dopisem, v němž nazval chlapce žijícího v Británii od svých tří let "nejlepším mladým talentem anglického šachu celé generace". Minulý týden učinili totéž dva zákonodárci labouristické strany.

Mluvčí ministerstva vnitra ve čvrtek řekl deníku The New York Times, že "imigrační pravidla neskýtají žádnou cestu, která by rodině umožnila zůstat ve Spojeném království". Otci mladého šachisty v září končí platnost pětiletého pracovního víza a indickému muži bylo podle BBC oznámeno, že mu vízum nebude prodlouženo, pokud nebude vydělávat 120.000 liber (3,4 milionu korun) ročně.

Javid ale nakonec o případu rozhodl sám a rodina tak bude moci zůstat na základě nového pracovního povolení. "Po pečlivém zhodnocení všech důkazů jsem učinil osobní rozhodnutí dovolit Shreyasovi a jeho rodině zůstat ve Spojeném království," řekl ministr vnitra a označil devítiletého chlapce za jednoho z nejnadanějších šachistů své generace. "Vždy jsme jasně říkali, že chceme prvotřídní imigrační systém, který vítá vysoce talentované jedince z celého světa," dodal.

Chlapec se naučil hrát šachy v Británii a zemi již reprezentoval na mezinárodní úrovni. Ve své věkové kategorii je světovou čtyřkou. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Druhá fáze uprchlické krize: Migranti odvádějí z Německa miliardy. Kam…

19.11.2018 22:00 Aktualizováno Uprchlíci žijící v Německu poslali v roce 2016 do svých domovských zemí miliardy eur. To je více,…

Makedonie chce, aby Maďarsko odmítlo Gruevského žádost o azyl

19.11.2018 21:29 Makedonské ministerstvo zahraničí si předvolalo maďarského velvyslance a formálně požádalo vládu v…

Španělsko neví co s migranty. Chce posílit spolupráci s Marokem

19.11.2018 20:25 Španělský premiér Pedro Sánchez vyzval během své první návštěvy Maroka k posílení vzájemné…

Zvrat v Německu: AfD přestane kritizovat muslimy a uprchlíky

19.11.2018 19:41 Alternativa pro Německo (AfD) chce zmírnit svůj tón vůči uprchlíkům a muslimům, aby se vyhnula…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama