Povodeň spláchla kemp ve Francii, jeho provozovatelé jsou ve vazbě

Nimes (Francie) - Náhlé záplavy ve Francii si tento týden vynutily evakuaci stovek lidí, dodnes se pohřešuje 66letý Němec. Policie vzala do vazby dva pracovníky německého svazu, který bez povolení provozoval kemp v jižní Francii. Údajně věděli, že je tábořiště na místě, které může být za deště ohroženo záplavami.

Přidejte svůj názor

Zaplavená auta

Proti dvěma zástupcům sdružení, jež sídlí v německém Leverkusenu, je vedeno vyšetřování kvůli "způsobení neúmyslného zranění, ohrožení života jiných, práci na černo a využívání kempu bez povolení".

zdroj: YouTube

Pátrání po pohřešovaném Němci, který v táboře pracoval, zatím pokračuje. Muž se snažil před stoupající vodou ukrýt v karavanu, který ale voda odnesla. Přívěs policie našla u řeky Ardeche, ale byl prázdný. Kemp, z nějž bylo potřeba ve čtvrtek narychlo evakuovat 180 dětí, se nacházel v Saint-Julien-de-Peyrolas.

Devět z dětí se zranilo, karavany, stany a další zařízení voda zničila. Policisté několik dětí našli na stromech. Voda stoupala velkou rychlostí až do výšky dospělého člověka.

Starosta Saint-Julien-de-Peyrolas René Fabregue řekl, že provozovatele kempu upozornil na nebezpečí ještě před tím, než začalo pršet. Přívalový déšť postihl hlavně jihofrancouzský departement Gard, kde muselo být ve čtvrtek evakuováno 750 lidí. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelové hrozí další volební porážka. Varovala CDU před mrzoutstvím

20.10.2018 22:05 Aktualizováno Týden před zemskými volbami v Hesensku, důležitými i pro vládní koalici, varovala dnes německá…

Francie vyhodila v Itálii další uprchlíky. Salvini soptí, na alpskou…

20.10.2018 22:02 Aktualizováno Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini po dalším převozu migrantů v automobilu…

Brexshit. Londýn ochromila obří demonstrace za nové referendum, zněla i…

20.10.2018 20:35 Aktualizováno Statisíce Britů se dnes na demonstraci v Londýně hlasitě domáhaly referenda o dohodě o odchodu…

Zemřel bývalý nizozemský premiér Wim Kok, selhalo mu srdce

20.10.2018 19:24 Ve věku 80 let na srdeční selhání zemřel bývalý nizozemský premiér Wim Kok. Oznámila to dnes…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama