Británie musí zatlačit na Írán, domáhají se USA. Velvyslanec sepsal velmi ostrý článek

Londýn - Velvyslanec USA v Londýně vyzval Británii, aby přestala podporovat iránskou jadernou dohodu z roku 2015 a připojila se k Washingtonu v jeho snaze zabránit Teheránu ohrožovat svět.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Americký prezident Donald Trump v květnu ohlásil, že USA odstupují od dohody, již kromě USA a Íránu v roce 2015 podepsaly také Británie, Francie, Rusko, Čína a Evropská unie. 

Velvyslanec Robert Wood Johnson ve svém textu pro list The Sunday Telegraph tvrdí, že Írán financuje "zástupné války a věnuje se nepřátelským aktivitám" místo toho, aby investoval do své ekonomiky. Musí podle něj provést zásadní změny a chovat se jako normální stát.

"Do té doby bude Amerika vyvíjet tlak a chceme, aby Británie stála na naší straně. Je čas odstoupit od špatné dohody z roku 2015. Žádáme, aby Británie použila svou diplomatickou sílu a vliv a připojila se k nám v naší snaze dospět k širší dohodě," napsal Johnson.

Britské ministerstvo zahraničí v reakci odkázalo na náměstka ministra zahraničí pro Blízký východ Alistaira Burta, který nedávno vyloučil možnost, že by se Londýn připojil v této věci k Washingtonu. Burt dohodu označil za významnou pro regionální bezpečnost.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Radikální muslim Choudary je na svobodě. Podporoval IS, oslavoval 11. září

19.10.2018 18:03 V Británii dnes z vězení propustili známého radikálního muslimského duchovního Anjema Choudaryho,…

Evropa a Asie proti Trumpovi: Summit ASEM podpořil dohodu s Íránem

19.10.2018 16:45 Lídři pěti desítek evropských a asijských zemí se dnes na summitu ASEM v Bruselu shodli na podpoře…

Tvrdá rána pro Polsko. Soud EU nařídil okamžité zastavení soudní reformy

19.10.2018 16:30 Aktualizováno Polsko musí okamžitě zastavit uplatňování opatření snižujícího věk odchodu do důchodu pro soudce…

Vztahy ČR-Německo? Petříček jednal v Berlíně, řešila se i uprchlická krize

19.10.2018 16:10 Aktualizováno Česko je pro Německo klíčovou zemí ve střední Evropě. Po dnešním jednání s novým českým ministrem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama