Na festivalu ve Španělsku se zřítila lávka, lidé popadali do moře. 300 zraněných +VIDEO

Madrid - Na hudebním festivalu v severošpanělském pobřežním městě Vigo se pod jeho účastníky zřítila dřevěná lávka. Zranění utrpělo přes 300 lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Španělská policie

Incident se stal krátce před půlnocí, kdy přítomní sledovali vystoupení rapového umělce Relse B z Mallorky. "Celkem bylo ošetřeno 316 osob," uvedla galicijská vláda. "Devět z nich bylo hospitalizováno. Nejsou v ohrožení života, ale mají vážné zlomeniny či poranění hlavy," uvedl Jesús Vázquez Almuíña, který v místní správě odpovídá za oblast zdravotnictví. Dodal, že dvě z těchto osob jsou nezletilí.

Dřevěná lávka dlouhá 30 metrů a široká deset metrů se pod davem prolomila a část lidí spadla do moře. Nastala panika a lidé se snažili dostat do bezpečí. Do vody byli vysláni potápěči, aby zkontrolovali, zda někdo nezůstal uvězněn pod konstrukcí. Starosta města Vigo Abel Caballero dnes potvrdil, že "naštěstí (pod vodou) nikdo nezůstal".

zdroj: YouTube

Ředitel přístavu ve Vigu Enrique César López Veiga soudí, že dřevěná lávka spočívající na betonových sloupech byla špatně zkonstruována. Zhroutila se "patrně kvůli nadměrnému zatížení", řekl v rozhlasové stanici Cadena Ser.

"Lávka sjela jako výtah. Trvalo to tak pět sekund," řekla místnímu deníku jedna z účastnic koncertu. "Zlomila se a já jsem spadla. Na mě padali další lidé. Nějaký kluk mi podal ruku a vytáhl mě ven. Viděla jsem nějakou dívku, která krvácela na hlavě," dodala.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokrok v rozhovorech o Jemenu: Vyjednávači se dohodli na provozu letiště v…

12.12.2018 16:52 Zástupci jemenských povstalců a vlády se dnes na mírových rozhovorech ve Švédsku dohodli na…

Summit EU si vyslechne Mayovou. Merkelová zavrhla změnu brexitové dohody

12.12.2018 16:32 Aktualizováno Od čtvrtečního a pátečního zasedání summitu Evropské unie nelze podle Angely Merkelové očekávat…

Střet zájmů? Antibabiš se přenesl z Česka do europarlamentu, čílí se Babiš

12.12.2018 15:46 Česká vláda je v kontaktu s Evropskou komisí a řeší s ní údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše…

Napětí v Británii: Za pár hodin se rozhodne o Mayové, hlasování bude…

12.12.2018 15:01 Aktualizováno Nejméně 158 konzervativních poslanců už podle průzkumu stanice BBC naznačilo, že premiérku Theresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama