Šlechtic chce po Francii 351 milionů eur, prý ho připravila o trůn

Paříž - Hrabě Louis de Causans obvinil Francii, že počátkem 20. století dosáhla politickým tlakem změn pravidel nástupnictví monackého knížectví, čímž připravila jeho rodinu o možnost usednout na trůn. Šlechtic nyní požaduje odškodné 351 milionů eur (devět miliard korun).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Monte Carlo, Monako

Louis de Causans je z druhé větve rodu Grimaldiů. Příběh podle něj začal, když se na trůn chystal budoucí panovník Ludvík II. V té době byl starým mládencem bez potomků. Pravidla ale byla jasně daná: bez následníka by se moc dostala do rukou druhé větve rodiny. Trůn by spadl do klína jeho německému bratranci Wilhelmu von Urach.

"Aby Monaku vládl Němec, bylo pro Francii na pokraji první světové války jednoduše nepřijatelné," řekl de Causansův advokát Jean-Marc Descoubes. Francie prý pod pohrůžkou ztráty suverenity donutila Monako změnit pravidla tak, aby se následníkem trůnu mohl stát i nelegitimní potomek. Rodina tedy adoptovala Charlotte, která se narodila v roce 1898 ze vztahu Ludvíka s hosteskou z jednoho pařížského kabaretu Marie-Juliette Louvetovou.

Německá větev Louise de Causans se proto v roce 1924 zřekla nároku na trůn. Pokud by tak neučinila, Monaku by dnes údajně vládl strýc Louise de Causans.

Záležitostí se od začátku července zabývá francouzské ministerstvo zahraničí. Na vyjádření má podle Le Parisien dva měsíce.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Halal maso může nést označení biovýrobek, doporučil advokát soudu EU

20.09.2018 20:55 Aktualizováno Lucemburk - Maso zvířat zabitých v rituálních porážkách (takzvané halál maso) může nést označení…

Nápor uprchlíků? Trump navrhl Španělsku postavit přes Saharu zeď

20.09.2018 20:36 Aktualizováno Madrid - Americký prezident Donald Trump před časem navrhl, aby Španělsko problém s migrací z…

Blamáž v Salisbury: Žádný novičok v restauraci, dvojice mystifikovala celý…

20.09.2018 18:45 Londýn - Úmyslná mystifikace je patrně jednou z linií vyšetřování případu nevolnosti dvou hostů v…

Soud poslal Le Penovou na psychiatrii. Z tohoto režimu jde strach, zuří na…

20.09.2018 17:27 Paříž - Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová se ostře ohradila proti soudnímu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama