Švédsko terorizují gangy mladistvých: V noci shořely desítky aut, vandalové házeli kameny na policii + VIDEO

Stockholm - Švédská města terorizují vandalové. Podle švédské policie v noci hořela auta v Göteborgu, Malmö či Helsingborgu. Mladiství výtržníci zničili asi 80 aut, následně házeli kameny na policisty.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Švédská policie evakuovala letiště Landvetter

Podle deníku Daily Mail vandalové zapalovali auta a házeli kameny na policii. Výtržnosti mají na svědomí gangy mladistvých, pachatelé si při útoku maskovali tváře. S hořícími auty se potýkaly bezpečnostní složky ve městech Malmö, Göteborgu a Helsingborgu.

zdroj: YouTube

Dramatické záběry, které se objevily na internetu, ukazují, že mladiství vandalové se zaměřili třeba na vozidla v nákupním centru a nemocničním parkovišti v Göteborgu. „Byli jsme v Göteborgu asi na 20 místech. Šlo především vozidla, která někdo zapálil - auta, nějaký nákladní automobil, karavany – ale hořely i skládky odpadu," popsal švédský policista Johan Eklund agentuře TT krátce po půlnoci.

Švédská média uvedla, že skupina až deseti mladistvých házela kameny a hořící předměty na automobily v Göteborských okresech Gårdsten, Hjällbo a Frölunda. V Trollhättanu, 70 kilometrů severně od Göteborgu, se údajně do výtržností zapojila větší skupina lidí. Některá média mluví až o 40 vandalech. Shořelo šest automobilů a mladiství házeli kameny na policii.

„Ze zkušenosti víme, že tyto druhy požárů se častěji vyskytují v týdnu před začátkem školy, než v dalších týdnech," uvedla pro TT policejní mluvčí Ulla Brehmová. Göteborská policie v pondělí ráno uvedla, že se domnívá, že útoky byly koordinovány na sociálních médiích, ale dodala, že vše se stále vyšetřuje a tak není možné pronášet definitivní závěry.

zdroj: YouTube

Celkově bylo zapáleno kolem 80 automobilů, uvedla policejní agentura v Göteborgu. Policie se snaží identifikovat mladíky, kteří mají požáry na svědomí, zatím ale nebyl nikdo zatčen.

Auta hořela také v Malmö a Helsingborgu. Mluvčí tamní policie Fredrik Bratt řekl, že to „nebylo úplně mimořádné" a dodal, že nevěří, že by tyto požáry byly spojeny s požáry v Göteborgu. Dodal však, že policie situaci monitoruje.

Několik vozů také v pondělí večer hořelo ve Stockholmu, Uppsale a Åkersberga, napsal bulletin Expressen. Neobjevily se ale žádné další zprávy o nepokojích nebo násilí v těchto oblastech, píše server The Local.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypukne Oktoberfest, pivo zdraží. Můžete zkusit adrenalinovou atrakci…

21.09.2018 09:31 Aktualizováno Mnichov - Několik nových atrakcí a především zase o něco dražší pivo přinese letošní Oktoberfest.…

Polsko bude platit. Exhumacemi porušilo práva vdov, rozhodl soud ve…

21.09.2018 08:12 Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku dnes shledal Polsko vinným z…

Katalánce rozdráždily e-maily soudců, v Barceloně protestovaly tisíce lidí

21.09.2018 08:04 Aktualizováno Barcelona - V Barceloně ve čtvrtek večer protestovaly tisíce separatistů, informovala španělská…

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama