Švédsko terorizují gangy mladistvých: V noci shořely desítky aut, vandalové házeli kameny na policii + VIDEO

Stockholm - Švédská města terorizují vandalové. Podle švédské policie v noci hořela auta v Göteborgu, Malmö či Helsingborgu. Mladiství výtržníci zničili asi 80 aut, následně házeli kameny na policisty.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Švédská policie evakuovala letiště Landvetter

Podle deníku Daily Mail vandalové zapalovali auta a házeli kameny na policii. Výtržnosti mají na svědomí gangy mladistvých, pachatelé si při útoku maskovali tváře. S hořícími auty se potýkaly bezpečnostní složky ve městech Malmö, Göteborgu a Helsingborgu.

zdroj: YouTube

Dramatické záběry, které se objevily na internetu, ukazují, že mladiství vandalové se zaměřili třeba na vozidla v nákupním centru a nemocničním parkovišti v Göteborgu. „Byli jsme v Göteborgu asi na 20 místech. Šlo především vozidla, která někdo zapálil - auta, nějaký nákladní automobil, karavany – ale hořely i skládky odpadu," popsal švédský policista Johan Eklund agentuře TT krátce po půlnoci.

Švédská média uvedla, že skupina až deseti mladistvých házela kameny a hořící předměty na automobily v Göteborských okresech Gårdsten, Hjällbo a Frölunda. V Trollhättanu, 70 kilometrů severně od Göteborgu, se údajně do výtržností zapojila větší skupina lidí. Některá média mluví až o 40 vandalech. Shořelo šest automobilů a mladiství házeli kameny na policii.

„Ze zkušenosti víme, že tyto druhy požárů se častěji vyskytují v týdnu před začátkem školy, než v dalších týdnech," uvedla pro TT policejní mluvčí Ulla Brehmová. Göteborská policie v pondělí ráno uvedla, že se domnívá, že útoky byly koordinovány na sociálních médiích, ale dodala, že vše se stále vyšetřuje a tak není možné pronášet definitivní závěry.

zdroj: YouTube

Celkově bylo zapáleno kolem 80 automobilů, uvedla policejní agentura v Göteborgu. Policie se snaží identifikovat mladíky, kteří mají požáry na svědomí, zatím ale nebyl nikdo zatčen.

Auta hořela také v Malmö a Helsingborgu. Mluvčí tamní policie Fredrik Bratt řekl, že to „nebylo úplně mimořádné" a dodal, že nevěří, že by tyto požáry byly spojeny s požáry v Göteborgu. Dodal však, že policie situaci monitoruje.

Několik vozů také v pondělí večer hořelo ve Stockholmu, Uppsale a Åkersberga, napsal bulletin Expressen. Neobjevily se ale žádné další zprávy o nepokojích nebo násilí v těchto oblastech, píše server The Local.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama