Vlny smetly v Polsku tři sourozence, objeven byl jen nejstarší chlapec

Varšava - Na polském pobřeží Baltu dnes strhly vlny do moře tři sourozence. Zachránit se povedlo nejstaršího z nich - čtrnáctiletého chlapce. K neštěstí došlo u letoviska Darlowo, podle policejní mluvčí to bylo ve chvíli, kdy vlny u pláže byly velmi vysoké a platil zákaz koupání.

Přidejte svůj názor

Vlny / tsunami

Matka dětí šla na toaletu s nejmladším, dvouletým dítětem, zatímco trojice sourozenců patrně využila příležitosti, aby se vykoupala. Když se matka na pláž vrátila, děti nikde neviděla, a tak spustila poplach.

Policisté potom našli čtrnáctiletého chlapce na betonovém vlnolamu, kam ho nejspíše vyvrhly vlny. Pustili se do jeho oživování, než jej vrtulník letecké záchranné služby přepravil do nemocnice.

Pátrání po jedenáctileté dívce a třináctiletém chlapci bylo bezvýsledné a kvůli špatnému počasí je pak museli záchranáři přerušit.

Marné pátrání trvalo několik hodin, zapojili se do něj záchranáři, hasiči, policisté i zdravotníci. Práci jim ale znemožnily příliš vysoké vlny. Ty zabránily i nasazení potápěčů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypukne Oktoberfest, pivo zdraží. Můžete zkusit adrenalinovou atrakci…

21.09.2018 09:31 Aktualizováno Mnichov - Několik nových atrakcí a především zase o něco dražší pivo přinese letošní Oktoberfest.…

Polsko bude platit. Exhumacemi porušilo práva vdov, rozhodl soud ve…

21.09.2018 08:12 Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku dnes shledal Polsko vinným z…

Katalánce rozdráždily e-maily soudců, v Barceloně protestovaly tisíce lidí

21.09.2018 08:04 Aktualizováno Barcelona - V Barceloně ve čtvrtek večer protestovaly tisíce separatistů, informovala španělská…

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama