Vlny smetly v Polsku tři sourozence, objeven byl jen nejstarší chlapec

Varšava - Na polském pobřeží Baltu dnes strhly vlny do moře tři sourozence. Zachránit se povedlo nejstaršího z nich - čtrnáctiletého chlapce. K neštěstí došlo u letoviska Darlowo, podle policejní mluvčí to bylo ve chvíli, kdy vlny u pláže byly velmi vysoké a platil zákaz koupání.

Přidejte svůj názor

Vlny / tsunami

Matka dětí šla na toaletu s nejmladším, dvouletým dítětem, zatímco trojice sourozenců patrně využila příležitosti, aby se vykoupala. Když se matka na pláž vrátila, děti nikde neviděla, a tak spustila poplach.

Policisté potom našli čtrnáctiletého chlapce na betonovém vlnolamu, kam ho nejspíše vyvrhly vlny. Pustili se do jeho oživování, než jej vrtulník letecké záchranné služby přepravil do nemocnice.

Pátrání po jedenáctileté dívce a třináctiletém chlapci bylo bezvýsledné a kvůli špatnému počasí je pak museli záchranáři přerušit.

Marné pátrání trvalo několik hodin, zapojili se do něj záchranáři, hasiči, policisté i zdravotníci. Práci jim ale znemožnily příliš vysoké vlny. Ty zabránily i nasazení potápěčů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama