Katastrofa v Janově: Při pádu mostu umíraly i děti, počet obětí stále roste

Janov - Italská policie dnes ráno oznámila, že při zřícení dálničního mostu v Janově zahynulo nejméně 35 mrtvých. Mezi oběťmi jsou i tři děti ve věku osmi, dvanácti a třinácti let. Dalších 16 lidí je zraněno. Janovský prokurátor Francesco Cozzi později řekl, že mrtvých je už 47.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

zřícený most v Janově (Genova, Italy 14.8.2018)

Italská policie upozornila, že tragická bilance se může zvýšit. "Všechny dostupné prázdné prostory (mezi sutinami) už byly prohledány, nyní odstraňujeme největší kusy trosek," uvedl šéf hasičů Emanuele Gissi. Na místo byly kvůli tomu přepraveny dva velké jeřáby.

"Nevíme, zda jsou na místě ještě nějací přeživší, ale je naším úkolem je hledat," dodal. Toto hledání podle něj zabere "dny".

zdroj: YouTube

Na rušné dálnici A10 v Janově se zřítila část mostu v délce jednoho sta až dvou set metrů. Z výšky 45 metrů přitom spadlo na 35 osobních aut a několik kamionů, včetně českého, jehož řidič přežil.

Příčina zřícení mostu není známa. V době neštěstí silně pršelo a někteří lidé tvrdí, že k tragédii přispělo podmáčení půdy. Svědci události také řekli, že do jednoho pilíře udeřil blesk. V italských médiích se ale objevují také zprávy, že most ze 60. let minulého století byl často opravován a že experti upozorňovali na nedostatečnost těchto oprav.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama