Putin zamíří do Berlína, cestou si odskočí na svatbu šéfky rakouské diplomacie

Berlín/Vídeň/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se má v sobotu 18. srpna v Berlíně sejít s kancléřkou Angelou Merkelovou. Cestou do Německa zavítá i na svatbu rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Karin Kneisslová

"Ano, zajede tam cestou do Berlína," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Putinův poradce Jurij Ušakov uvedl, že Putin se plánuje cestou do Berlína zastavit v Rakousku, kde se vdává tamní šéfka diplomacie. Na veselku jej ministryně pozvala během červnové návštěvy Vídně. 

Podle rakouských médií se svatba Kneisslové (53) a experta na energetiku Wolfganga Meilingera (54) uskuteční v sobotu ve Štýrsku; přesné místo není známo. Agentura AP poznamenala, že Putinova účast na podobných soukromých akcí je vzácná. Svatby se má podle rakouského rozhlasu zúčastnit také kancléř Sebastian Kurz.

Kneisslová se letos v březnu, kdy vrcholila roztržka mezi Británií a Ruskem kvůli otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Anglii, se vyslovila pro zachování všech komunikačních kanálů s Moskvou. 

Kneisslová je v Kurzově vládě za krajně pravicovou Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ). Ta má podle Reuters blízké vztahy s Putinovou stranou Jednotné Rusko. Kneisslová je pokládána za expertku na Blízký východ. Ovládá arabštinu, angličtinu, francouzštinu a španělštinu, domluví se hebrejsky, maďarsky a italsky. Pozornost svého času upoutala i kritikou přistěhovalecké politiky Merkelové či podporou nezávislosti Katalánska.

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama