Trest za pád mostu v Janově? Firmě hrozí spíš pokuta než ztráta koncese. Tragédie zasáhla i do fotbalu

Janov - Italská vláda by mohla chtít správci dálnic Autostrade per l'Italia kvůli pádu mostu v Janově spíše vyměřit pokutu než odebrat koncesi. Tragédie zasahuje i do sportu. Prezident fotbalistů Sampdorie Janov Massimo Ferrero požádal vedení italské ligy o odložení nedělního utkání s Fiorentinou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Fotbal, ilustrační fotografie
doporučujeme

Italský premiér Giuseppe Conte ve středu uvedl, že vláda hodlá firmě Autostrade koncesi odebrat. To by však znamenalo zdlouhavou proceduru a nebezpečí, že by vláda musela firmě vyplatit značnou kompenzaci, upozorňuje Reuters.

Společnost Autostrade je správcem dálničního úseku, který zahrnuje i zřícený most. Podle ministra dopravy Danila Toninelliho firma nedostála svým závazkům vyplývajícím ze smlouvy o provozování mostu.

Kvůli neštěstí, při němž zahynulo nejméně 38 lidí, se nebudou hrát duely Sampdoria Janov - Fiorentina a AC Milán - FC Janov. Liga vyhověla žádosti obou klubů, náhradní termín nebyl zatím stanoven.

Ve městě však stále pokračují záchranářské práce po tragickém pádu dálničního přemostění. "Můj Janov byl raněn. Požádal jsme proto o přeložení zápasu. Je to bolest, kterou nelze komentovat," citoval Ferrera italský server Adnkronos.

Tragédie silně zasáhla i fotbalisty obou janovských klubů, kteří přes spadlý most často cestovali. Kapitán FC Janov Domenico Criscito dokonce přes něj jel jen pár minut před neštěstím. "Přiletěl jsem z Paříže a vyrazil přes most domů. Najednou mi volá kamarád, jestli jsem v pořádku. Řekl jsem mu, že jsem kousek za mostem. A on mi říká, že ten most právě spadl," řekl italským médiím Criscito.

"Naštěstí jsem neměl zavazadla, na která bych na letišti čekal. Byla to otázka minut. Měl jsem velké štěstí, které bohužel hodně lidí nemělo. Jezdíme přes ten most každý den a je velká ostuda, že se něco takového v roce 2018 může stát. Sice trénujeme, ale všichni v týmu v sobě máme silnou bolest a soucítíme s rodinami obětí," dodal kapitán FC Janov. 

Vedení ligy už také rozhodlo, že na všech zápasech 1. kola se bude držet minuta ticha za oběti. Fanoušci FC Janov ještě před rozhodnutím ligy avizovali, že na zápas do Milána neodcestují. "Smutníme nad těmi, kteří už tu s námi nejsou, a bojíme se o ty, co nemají domov. Město prožívá velké potíže a to má přednost před fotbalem. Naše město je ve smutku," uvedli fanoušci v prohlášení.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nizozemské dráhy budou platit odškodné židům

26.06.2019 21:37 Nizozemský národní vlakový přepravce NS dnes oznámil, že zaplatí reparace Židům, Romům a Sintům,…

Rada Evropy má novou generální tajemnici z Chorvatska

26.06.2019 21:09 Novou generální tajemnicí Rady Evropy bude chorvatská ministryně zahraničí Marija Pejčinovičová…

Homosexuál v královské rodině? Princi Williamovi by to nevadilo

26.06.2019 20:45 Britský princ William dnes řekl, že by bylo zcela v pořádku, kdyby některé z jeho dětí bylo…

EU uzavře dohodu o volném obchodu s další asijskou zemí – po Singapuru…

26.06.2019 20:26 Evropská rada po včerejším jednání zveřejnila zprávu, že se přední lídři Evropské unie konečně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama