"Táhni". "Merkelová musí odejít". V Drážďanech se demonstrovalo proti německé kancléřce

Berlín - V Drážďanech dnes protestovaly stovky krajně pravicových demonstrantů proti kancléřce Angele Merkelové. Ta je dnes na návštěvě saské metropole

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Německá kancléřka Angela Merkelová na návštěvě v Praze (25. srpna 2016)

Merkelová navštívila regionální poslance za Křesťanskodemokratickou unii (CDU). Po jednání s členy frakce CDU v saském zemském sněmu podle DPA řekla, že stát chce na centrální úrovni převzít více odpovědnosti za navracení migrantů. Týká se to podle ní hlavně vydávání pasů. To podle Merkelové nelze nechat na zemských vládách. "Právě vracení je nadále větším problémem," připustila kancléřka.

Je prý jasné, že "se nemá opakovat rok 2015 a také se opakovat nebude". Podle ní v Německu kvůli velkému počtu uprchlíků zeslábla důvěra ve schopnost státu si s migranty poradit. "Otázkou je pouze to, jak rychle lze určité věci prosadit. Čas tlačí," dodala.

Podle agentury DPA účastníci protestu, který svolalo protiimigrační hnutí Pegida, vyzývali šéfku německé vlády k rezignaci. "Merkelová musí odejít" nebo "Táhni" skandovali dnes protestující při příjezdu kancléřky. Nedaleko od nich se shromáždili jejich odpůrci, ale žádné potyčky zatím nejsou hlášeny.

V Drážďanech se však souběžně konala také manifestace na podporu političky. Policie nezveřejnila odhady počtu účastníků obou akcí. Podle DPA bylo stoupenců krajní pravice zhruba 300.

Kancléřčina vstřícná politika z roku 2015 vyvolala v části německé společnosti odpor a loni dopomohla protiimigrační straně Alternativa pro Německo (AfD) ke vstupu do Spolkového sněmu. V Sasku se v září příštího roku uskuteční volby do zemského sněmu. Podle průzkumů by CDU měla opět zvítězit, AfD by ale mohla být hned za ní. .

Vstupte do diskuze (63)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama