Král rokenrolu má mít sochu v německém městě, inspirací je slavná fotka Elvise

Bad Nauheim - Král rokenrolu Elvis Presley zřejmě bude mít sochu v německém městě Bad Nauheim. Stát má na místě, kde vznikla jedna ze známých fotografií zpěváka ve vojenské uniformě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Elvis Presley

Presley byl od října 1958 do března 1960 umístěn jako voják ve Friedbergu. V sousedním Bad Nauheimu bydlel v jednom hotelu.

Slavný snímek z roku 1969 zachycuje, jak se Presley ve vojenské uniformě v Bad Nauheimu opírá o zábradlí pěší lávky přes místní řeku. "Dostaly jsme nápad, že ho vrátíme právě sem," řekla Meike Bergerová, která projekt iniciovala s další příslušnicí Presleyho fanklubu Angelou Stormovou. 

Na vztyčení sochy Presleymu je také příznivá doba. Na příští rok je plánována sanace lávky, potvrdil starosta města Klaus Kress. Socha podle něj město obohatí a stane se "geniálním motivem pro focení". 

Iniciátorky zvěčnění slavného Američana doufají, že potřebných 18.000 eur se jim podaří z darů nashromáždit během jednoho roku.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU musí podle Maďarska zabránit odchodu Británie bez dohody

25.09.2018 03:34 New York - Evropská unie musí s Británií uzavřít férovou dohodu o brexitu a musí za každou cenu…

Sorosova nadace přešla do útoku. Zákony proti uprchlíkům dává k soudům

24.09.2018 22:15 Aktualizováno Budapešť - Nadace Open Society Foundations (OSF) amerického finančníka maďarského původu George…

Brusel žene Polsko k soudu EU. Z Varšavy přicházejí nevybíravé reakce

24.09.2018 22:15 Aktualizováno Brusel/Varšava - Evropská komise (EK) žaluje Polsko u unijního soudu kvůli přijetí zákona o polském…

Italská vláda dál bojuje proti migrantům? Přijala přísný dekret o migraci…

24.09.2018 22:14 Aktualizováno Řím - Italská vláda dnes schválila přísný dekret, který slučuje předchozí zákonná opatření o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama