Starosta Londýna přiznal: Není jiná možnost, musíme začít jednat

Londýn - Londýn už nemá jinou možnost, než se začít připravovat na případný odchod Británie z Evropské unie bez dohody o vystoupení. Řekl to dnes londýnský starosta Sadiq Khan.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Londýnský starosta Sadiq Khan

Úřad London Resilience Forum má běžně na starosti připravenost města na události, jakými jsou například teroristické útoky, plánoval také postup po požáru bytového domu Grenfell Tower, při němž zahynulo přes 70 lidí. Nyní má vyhodnotit, jak by vypadala dostupnost léků, potravin či energií v případě, že by selhala vyjednávání mezi britskou vládou a zástupci Evropské unie.

"Kdyby vláda zvolila jiný přístup k vyjednáváním, nebyl by tento scénář nikdy ve hře, ale nyní nám nezbývá nic jiného, než se připravit na scénář bez dohody," citoval Khana deník The Guardian. "I členové vlády nyní připouštějí, že nekontrolovaný odchod z EU bez dohody je pravděpodobnější než kdy dřív," pokračoval Khan.

Vyjednávání mezi britskými a evropskými diplomaty v Bruselu pokračovala tento týden. Odchod Británie z EU je naplánován na 29. března 2019, následovat ale má přechodné období trvající až do konce roku 2020, kdy mají v Británii nadále platit evropské předpisy.

Před hrozbou neúspěchu vyjednávání v poslední době varovala celá řada politiků. Naposledy ve čtvrtek britský ministr zahraničí Jeremy Hunt, který takové vyústění označil za "chybu, které bychom litovali po celé generace". Několik evropských farmaceutických firem už informovalo, že kvůli rostoucí nejistotě začaly navyšovat zásoby léků v britských skladech, nebo taková opatření mají v plánu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypukne Oktoberfest, pivo zdraží. Můžete zkusit adrenalinovou atrakci…

21.09.2018 09:31 Aktualizováno Mnichov - Několik nových atrakcí a především zase o něco dražší pivo přinese letošní Oktoberfest.…

Polsko bude platit. Exhumacemi porušilo práva vdov, rozhodl soud ve…

21.09.2018 08:12 Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku dnes shledal Polsko vinným z…

Katalánce rozdráždily e-maily soudců, v Barceloně protestovaly tisíce lidí

21.09.2018 08:04 Aktualizováno Barcelona - V Barceloně ve čtvrtek večer protestovaly tisíce separatistů, informovala španělská…

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama