V Německu jsou tisíce islamistů. Úřady bijí na poplach, varují před útoky

Berlín - Německá policie a kontrarozvědka odhadují, že Německo potenciálně ohrožuje 2220 radikálních islamistů. Jejich počet tak roste.

Terorismus, ilustrační foto
doporučujeme

Ještě v květnu úřady odhadovaly počet mužů a žen s "islamisticko-teroristickým" potenciálem na 1900 a loni na 1700, informovala dnes agentura DPA.

"Toto číslo ozřejmuje aktuální potenciál ohrožení," řekl DPA šéf kontrarozvědky (BfV) Hans-Georg Maassen. "Bezpečnostní úřady věnují zvláštní pozornost pozorování tohoto okruhu osob," dodal Maassen.

Nárůst počtu potenciálně nebezpečných islamistů vysvětluje tím, že pracovníkům kontrarozvědky se o radikální scéně podařilo získat více informací.

BfV poprvé zpracovala i podrobné informace o rodinných příslušnících stoupenců takzvaných salafistů, tedy radikálních islamistů, kterých je dohromady odhadem na 11.200. Nyní je například známo, že 38 procent salafistů je ve věku mezi 26 a 35 lety.

Dalších 35 procent je starších a zhruba čtvrtina (27 procent) mladších. Pouze 12 procent islamistických radikálů tvoří ženy a osm procent jsou konvertité k islámu. Devadesát procent všech salafistů pochází z prostředí přistěhovalců.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama