Teror ve Španělsku: Arab zaútočil nožem, křičel Alláhu akbar

Barcelona - Muž dnes v katalánském městečku Cornellà de Llobregat, které je předměstím Barcelony, zaútočil nožem na policejní stanici. Strážníci reagovali střelbou. Další vážný incident se odehrál v severošpanělském městě Casetas, kde muž vjel automobilem na chodník, zranil při tom tři lidi.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Španělská policie

Incident se odehrál kolem 05:45 SELČ. Alžířan při pokusu o útok na policejní stanici křičel "Alláhu akbar" a další slova, jimž policie nerozuměla, sdělil komisař barcelonské policie Rafel Comes. Podle televize RTVE měl útočník původem ze severoafrické země španělské doklady a žil trvale v Cornelle, sotva dvě minuty chůze od policejní služebny, na niž zaútočil.

Podle vyšetřovatelů nebyl členem žádné teroristické skupiny a jednal na vlastní pěst. Policisté několik hodin prohledávali jeho byt, v němž podle médií nenašli žádné zbraně ani výbušniny.

Comes řekl, že bezpečnostní dveře stanice byly před útokem zavřené. Útočník údajně opakovaně zvonil, aby byl vpuštěn dovnitř a s policisty uvnitř stanice hovořil prostřednictvím domovního telefonu. Poté, co se policisté rozhodli ho vpustit dovnitř, vytasil "velký nůž" a učinil výpad proti policistům. Podle Comese to byl promyšlený útok. Jeden z policistů na útočníka vystřelil a zabil ho. Komisař potvrdil, že "v tuto chvíli" policie incident považuje za teroristický čin.

Podle médií měl muž španělskou manželku, která po sňatku s ním konvertovala k islámu a začala si zahalovat obličej. List La Vanguardia napsal, že se pár z neznámých důvodů nedávno rozešel. Muž nebyl mezi podezřelými osobami sledovanými policií a ani podle sousedů nebyl ničím nápadný.

Další incident, u něhož bylo zprvu podezření na možný cílený útok, se odehrál ráno v městečku Casetas, kde automobil najel na chodník a zranil tři lidi. Řidiče, který po činu uprchl, se policii podařilo zadržet i s jeho partnerkou. Po krevní zkoušce se ukázalo, že 25letý muž byl pod vlivem alkoholu a drog. Policie proto událost vyšetřuje jako dopravní nehodu.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V sobotu začne Oktoberfest, pivo zdraží. Můžete zkusit atrakci Kyvadlo…

21.09.2018 09:04 Mnichov - Několik nových atrakcí a především zase o něco dražší pivo přinese letošní Oktoberfest.…

Polsko bude platit. Exhumacemi porušilo práva vdov, rozhodl soud ve…

21.09.2018 08:12 Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku dnes shledal Polsko vinným z…

Katalánce rozdráždily e-maily soudců, v Barceloně protestovaly tisíce lidí

21.09.2018 08:04 Aktualizováno Barcelona - V Barceloně ve čtvrtek večer protestovaly tisíce separatistů, informovala španělská…

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama