Žena šla po 28 letech do nemocnice s bolestí oka. Její příčina lékaře šokovala

Dundee - Britští lékaři se setkali s naprosto ojedinělým případem. Přišla za nimi 42letá žena stěžující si na bolest oka. To, co našli, by je ale nenapadlo ani v těch nejhorších snech.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Ženu trápila bolest v oku, které bylo navíc opuchlé. Po bližším zkoumání objevil lékařský tým malou cystu, to pravé překvapení na ně ale čekalo uvnitř.

Cysta se totiž utvořila kolem kontaktní čočky. I současné nejmodernější čočky by se měly po několika hodinách z oka vyndat a není doporučeno v nich trávit celý den. Britka ji měla v oku 28 let.

Celou tu dobu ale oční lékaře nenavštívila a na problémy si nikdy nestěžovala. Čočka jí přitom do oka vklouzla, už když jí bylo 14 let.

"Pacientka byla zasažena do levého oka raketou při hraní badmintonu ve věku 14 let. Nosila kontaktní čočku RGP, která poté nebyla nikdy nalezena. Předpokládalo se, že kontaktní čočka vypadla z oka a ztratila se," píše lékařský časopis BMJ

Lékaři Sirjhun Patel, Lai-Ling Tan a Helen Murgatroydová tvrdí, že se kolem čočky vytvořila cysta, která vznikla poté, co se čočka usadila nad levým očním víčkem.

Lékaři tvrdí, že spontánní migrace tvrdých kontaktních čoček do očního víčka je poměrně běžná věc. Takto dlouho ale čočku v oku ještě nikdy nikdo neměl.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypukne Oktoberfest, pivo zdraží. Můžete zkusit adrenalinovou atrakci…

21.09.2018 09:31 Aktualizováno Mnichov - Několik nových atrakcí a především zase o něco dražší pivo přinese letošní Oktoberfest.…

Polsko bude platit. Exhumacemi porušilo práva vdov, rozhodl soud ve…

21.09.2018 08:12 Štrasburk - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku dnes shledal Polsko vinným z…

Katalánce rozdráždily e-maily soudců, v Barceloně protestovaly tisíce lidí

21.09.2018 08:04 Aktualizováno Barcelona - V Barceloně ve čtvrtek večer protestovaly tisíce separatistů, informovala španělská…

Loď Aquarius zachránila 11 migrantů u Libye. Teď hledá přístav

21.09.2018 00:40 Řím - U libyjských břehů loď Aquarius dnes ráno zachránila 11 migrantů a hledá přístav k jejich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama