Žena šla po 28 letech do nemocnice s bolestí oka. Její příčina lékaře šokovala

Dundee - Britští lékaři se setkali s naprosto ojedinělým případem. Přišla za nimi 42letá žena stěžující si na bolest oka. To, co našli, by je ale nenapadlo ani v těch nejhorších snech.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Ženu trápila bolest v oku, které bylo navíc opuchlé. Po bližším zkoumání objevil lékařský tým malou cystu, to pravé překvapení na ně ale čekalo uvnitř.

Cysta se totiž utvořila kolem kontaktní čočky. I současné nejmodernější čočky by se měly po několika hodinách z oka vyndat a není doporučeno v nich trávit celý den. Britka ji měla v oku 28 let.

Celou tu dobu ale oční lékaře nenavštívila a na problémy si nikdy nestěžovala. Čočka jí přitom do oka vklouzla, už když jí bylo 14 let.

"Pacientka byla zasažena do levého oka raketou při hraní badmintonu ve věku 14 let. Nosila kontaktní čočku RGP, která poté nebyla nikdy nalezena. Předpokládalo se, že kontaktní čočka vypadla z oka a ztratila se," píše lékařský časopis BMJ

Lékaři Sirjhun Patel, Lai-Ling Tan a Helen Murgatroydová tvrdí, že se kolem čočky vytvořila cysta, která vznikla poté, co se čočka usadila nad levým očním víčkem.

Lékaři tvrdí, že spontánní migrace tvrdých kontaktních čoček do očního víčka je poměrně běžná věc. Takto dlouho ale čočku v oku ještě nikdy nikdo neměl.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama