Lékaři bez hranic vyzvali Řím, aby nechal migranty vylodit

Katánie (Itálie) - Organizace Lékaři bez hranic (MSF) dnes prostřednictvím twitteru vyzvala italské úřady, aby povolily vylodění 177 migrantů v sicilském přístavu Katánie.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Lékaři bez hranic, ilustrační foto

Italský ministr vnitra Matteo Salvini, který vede protiimigrační Ligu, zopakoval, že pokud Evropa nebude bránit své hranice a přerozdělovat uprchlíky, Itálie začne běžence vracet do přístavů, odkud vypluli. V pondělí Salvini vylodění migrantů podmínil slibem, že si unijní státy uprchlíky přerozdělí. Podle deníku La Repubblica na Salviniho výzvu dosud nevýrazně reagovaly jen Francie a Španělsko.

Oficiálně loď italské pobřežní stráže, která uprchlíky na palubu vzala před pěti dny, v Katánii zakotvila z technických důvodů - aby se mohla vyměnit posádka, doplnit palivo a zásoby, napsal deník.

"Týmy MSF čekají na to, až budou moci poskytnout první i psychologickou pomoc lidem, které zachránila loď italské pobřežní hlídky Diciotti a kteří jsou už několik dní na moři. Naléháme na italské úřady, aby jim rychle povolily vylodit se, a mohlo se jim tak dostat péče," apelovala organizace MSF.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Halal maso může nést označení biovýrobek, doporučil advokát soudu EU

20.09.2018 20:55 Aktualizováno Lucemburk - Maso zvířat zabitých v rituálních porážkách (takzvané halál maso) může nést označení…

Nápor uprchlíků? Trump navrhl Španělsku postavit přes Saharu zeď

20.09.2018 20:36 Aktualizováno Madrid - Americký prezident Donald Trump před časem navrhl, aby Španělsko problém s migrací z…

Blamáž v Salisbury: Žádný novičok v restauraci, dvojice mystifikovala celý…

20.09.2018 18:45 Londýn - Úmyslná mystifikace je patrně jednou z linií vyšetřování případu nevolnosti dvou hostů v…

Soud poslal Le Penovou na psychiatrii. Z tohoto režimu jde strach, zuří na…

20.09.2018 17:27 Paříž - Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová se ostře ohradila proti soudnímu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama