Lékaři bez hranic vyzvali Řím, aby nechal migranty vylodit

Katánie (Itálie) - Organizace Lékaři bez hranic (MSF) dnes prostřednictvím twitteru vyzvala italské úřady, aby povolily vylodění 177 migrantů v sicilském přístavu Katánie.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Lékaři bez hranic, ilustrační foto

Italský ministr vnitra Matteo Salvini, který vede protiimigrační Ligu, zopakoval, že pokud Evropa nebude bránit své hranice a přerozdělovat uprchlíky, Itálie začne běžence vracet do přístavů, odkud vypluli. V pondělí Salvini vylodění migrantů podmínil slibem, že si unijní státy uprchlíky přerozdělí. Podle deníku La Repubblica na Salviniho výzvu dosud nevýrazně reagovaly jen Francie a Španělsko.

Oficiálně loď italské pobřežní stráže, která uprchlíky na palubu vzala před pěti dny, v Katánii zakotvila z technických důvodů - aby se mohla vyměnit posádka, doplnit palivo a zásoby, napsal deník.

"Týmy MSF čekají na to, až budou moci poskytnout první i psychologickou pomoc lidem, které zachránila loď italské pobřežní hlídky Diciotti a kteří jsou už několik dní na moři. Naléháme na italské úřady, aby jim rychle povolily vylodit se, a mohlo se jim tak dostat péče," apelovala organizace MSF.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozba z Evropy? Merkelovou vyděsila slova Donalda Trumpa

16.02.2019 22:27 Aktualizováno Německou kancléřku Angelu Merkelovou děsí, že by evropská auta měla být Spojenými státy vnímána…

V Barceloně demonstrují statisíce lidí, podporují katalánské politiky

16.02.2019 21:27 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali…

Ve Francii opět demonstrovaly tisíce příznivců žlutých vest

16.02.2019 20:21 Aktualizováno V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest,…

Vandal zničili hrob Karla Marxe na hřbitově v Londýně

16.02.2019 20:17 Neznámý vandal v noci dnešek opět poničil na hřbitově v londýnské čtvrti Highgate náhrobní desku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama