Silné bouřky se přehnaly přes rakouské údolí, 250 lidí je odříznuto od světa

Vídeň - Údolí Glemmtal jižně od Salcburku zasáhly ve čtvrtek večer silné bouře, které vyvolaly záplavy a laviny bahna. Od okolního světa je odříznuto přibližně 250 lidí. Úřady původně uvažovaly o evakuaci obyvatel a v případě nutnosti také o povolání armády.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Zástupkyně příslušného okresu Zell am See Monika Voglová ale nakonec oznámila, že takové opatření nebude nutné. "Těm 200 až 300 osobám nehrozí žádné nebezpečí," řekla. 

Agentura APA uvedla, že po silných dešťových srážkách se z břehů vylila řeka Saalach a poničila až 50 metrů místní hlavní komunikace.

zdroj: YouTube

Silnice má být dnes na půl hodiny otevřena, aby mohli být obslouženi lidé, kteří uvázli v údolí. Více než polovinu jich tvoří turisté. Přes noc má zůstat silnice uzavřená a o víkendu by měla být zpřístupňována po hodinách.

Pro obyvatele obcí Maishofen, Viehhofen a Saalbach-Hinterglemm platilo varování před velkým nebezpečím. Nebyli však hlášeni žádní nezvěstní, ani zranění. Částečně byly přerušeny i dodávky pitné vody, ale mezitím byly znovu obnoveny.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vážná hrozba pro NATO: Rusko a Čína mají novou zbraň

21.10.2019 22:51 Aktualizováno Čína a Rusko využívají informace jako zbraň a v kyberprostoru mají převahu nad Spojenými státy i…

Spojené státy rozmisťují kvůli Rusku v Pobaltí armádu a tanky

21.10.2019 22:48 Spojené státy dnes začaly s rozmísťováním svých vojáků s desítkami tanků v Litvě. Američané tam…

Britská vláda rozjela novou brexitovou bitvu

21.10.2019 22:41 Britská vláda dnes opět v parlamentu narazila se snahou prosadit dohodu o odchodu z Evropské unie a…

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností, soud začne dle plánu

21.10.2019 21:45 Aktualizováno Londýnský soud dnes zamítl žádost zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange o odklad konečného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama