Rozzuření rekreanti na ostrově Hydra: Kvůli zkažené dovolené požadovali přistavení trajektu

Problémy obyvatelům i turistům na turisticky oblíbeném řeckém ostrově Hydra způsobil v neděli výpadek proudu. Kvůli němu zůstal ostrov celý den bez dodávek vody a elektřiny. A to se nelíbilo lidem, kteří tu trávili svou dovolenou.

Přidejte svůj názor

Řecko

Podle řeckého deníku Kathimerini postihl v sobotu ostrov Hydra, který je vzdálený asi hodinu cesty trajektem od přístavu Pireus, výpadek elektřiny. Kvůli tomu, že na ostrově většina čerpadel funguje na elektřinu, následně na ostrově nebyl ani dostatek vody.

Podle starosty ostrova Giorgose Koukoudakise elektřina vypadla v sobotu v 17:30 tamního času. Energetická společnost jej ale ujistila, že je to jen otázka několika hodin a že jeho příčina není známa.

„Právě teď je ostrov spousta návštěvníků a tohle dělá velmi špatný dojem," dodal. Hydra, ležící 65 kilometrů jižně od přístavu Pireus v metropolitní oblasti Atén, je zásobována elektřinou z pevniny.

Výpadek ale nakonec trval déle. V noci ostrov osvětlovaly pouze petrolejky, svítilny a svíčky. Zmražené potraviny se rozmrazily, čerstvé ryby se musely vyhodit. Zásobování vodou nouzově zajistilo plavidlo řeckého námořnictva, řekl dnes v rozhlase starosta ostrova.

Svědci pro agenturu DPA řekli, že stovky turistů se v neděli večer shromáždily v malém přístavu tohoto ostrova, kde se pokoušeli sehnat lístky na trajekty, aby se dostali zpět do přístavu Pireus na řecké pevnině.

Naštvaní rekreanti, převážně přímo z Řecka, také vyzývali ministerstvo lodní dopravy, aby zajistilo mimořádně trajekty, kterými by lidi odvezli z Hydry.

Řecká energetická společnost oznámila, že v pondělí ráno přepraví na ostrov generátory, aby tam bylo možné obnovit dodávky elektřiny a čerpání vody z nádrží do rozvodného potrubí.

Problémy s nedostatkem vody ale podle deníku Kathimerini letos v létě trápí i ostrov Myconos - a to navzdory opatřením, které přijaly tamní úřady, aby reagovala na nárůst spotřeby během vrcholu prázdnin. 

Kvůli špatné funkci v jedné z rozvodných stanic měli minuloý týden problémy i lidé v Aténách. Kvůli problémům nefungovaly semafory a tucty lidí zůstaly uvězněny ve výtazích, dodává deník.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU se nestará zájmy občanů a je neefektivní, ukazuje průzkum mezi občany…

22.03.2019 13:01 Nadcházejí volby do Evropského parlamentu ukáží, jak velmi dokáží tzv. euroskeptické, populistické…

Mayová bez plánu. Macron byl za zlého policistu, komentuje tisk dění na…

22.03.2019 12:27 Aktualizováno Evropská unie byla ve čtvrtek během brexitové debaty na summitu tím, kdo převzal iniciativu. Napsal…

Noční můra. EU převzala kontrolu nad brexitem, hromuje britský tisk

22.03.2019 12:10 Aktualizováno Jako poslední šanci či třítýdenní záchranné lano hodnotí britský tisk v dnešním vydání odklad…

Polská seniorka bere penzi 12 haléřů

22.03.2019 12:08 Aktualizováno Jen dva groše, čili v přepočtu přibližně 12 haléřů měsíčně, činí nejnižší penze aktuálně vyplácená…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama