Rozzuření rekreanti na ostrově Hydra: Kvůli zkažené dovolené požadovali přistavení trajektu

Problémy obyvatelům i turistům na turisticky oblíbeném řeckém ostrově Hydra způsobil v neděli výpadek proudu. Kvůli němu zůstal ostrov celý den bez dodávek vody a elektřiny. A to se nelíbilo lidem, kteří tu trávili svou dovolenou.

Přidejte svůj názor

Řecko

Podle řeckého deníku Kathimerini postihl v sobotu ostrov Hydra, který je vzdálený asi hodinu cesty trajektem od přístavu Pireus, výpadek elektřiny. Kvůli tomu, že na ostrově většina čerpadel funguje na elektřinu, následně na ostrově nebyl ani dostatek vody.

Podle starosty ostrova Giorgose Koukoudakise elektřina vypadla v sobotu v 17:30 tamního času. Energetická společnost jej ale ujistila, že je to jen otázka několika hodin a že jeho příčina není známa.

„Právě teď je ostrov spousta návštěvníků a tohle dělá velmi špatný dojem," dodal. Hydra, ležící 65 kilometrů jižně od přístavu Pireus v metropolitní oblasti Atén, je zásobována elektřinou z pevniny.

Výpadek ale nakonec trval déle. V noci ostrov osvětlovaly pouze petrolejky, svítilny a svíčky. Zmražené potraviny se rozmrazily, čerstvé ryby se musely vyhodit. Zásobování vodou nouzově zajistilo plavidlo řeckého námořnictva, řekl dnes v rozhlase starosta ostrova.

Svědci pro agenturu DPA řekli, že stovky turistů se v neděli večer shromáždily v malém přístavu tohoto ostrova, kde se pokoušeli sehnat lístky na trajekty, aby se dostali zpět do přístavu Pireus na řecké pevnině.

Naštvaní rekreanti, převážně přímo z Řecka, také vyzývali ministerstvo lodní dopravy, aby zajistilo mimořádně trajekty, kterými by lidi odvezli z Hydry.

Řecká energetická společnost oznámila, že v pondělí ráno přepraví na ostrov generátory, aby tam bylo možné obnovit dodávky elektřiny a čerpání vody z nádrží do rozvodného potrubí.

Problémy s nedostatkem vody ale podle deníku Kathimerini letos v létě trápí i ostrov Myconos - a to navzdory opatřením, které přijaly tamní úřady, aby reagovala na nárůst spotřeby během vrcholu prázdnin. 

Kvůli špatné funkci v jedné z rozvodných stanic měli minuloý týden problémy i lidé v Aténách. Kvůli problémům nefungovaly semafory a tucty lidí zůstaly uvězněny ve výtazích, dodává deník.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ING varuje před brexitem Česko, Polsko a Maďarsko

14.11.2018 00:31 Česko, Polsko a Maďarsko by mohly být těžce zasaženy plánovaným odchodem Británie z Evropské unie,…

Řečtí archeologové slaví obrovský úspěch. Objevili legendární město Tenea

13.11.2018 22:20 Řečtí archeologové objevili šperky, desítky mincí a zbytky domů v místech, v nichž se podle nich…

Dohoda o brexitu je na světě. Času na projednání je málo

13.11.2018 21:27 Aktualizováno Britská vláda dnes potvrdila, že vyjednávači Británie a Evropské unie dosáhli předběžné dohody o…

Vláda brexit neustojí? Podle konzervativců musí padnout

13.11.2018 20:59 Pokud je předběžná dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie taková, jak se zdá, hrozí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama